Wałbrzyscy policjanci uratowali życie 69-latki

17 czerwca 2016 16:48. Źródło: KMP w Wałbrzychu

O dużym szczęściu może mówić 69-letnia kobieta. Dzięki informacji od Pani Barbary z Wałbrzycha i szybkiej reakcji policjantów z pierwszego komisariatu, 69-latka uniknęła śmierci z powodu zasłabnięcia w wannie. Zdecydowana postawa funkcjonariuszy, którzy przy pomocy straży pożarnej przedostali się do mieszkania przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia. Trafiła do wałbrzyskiego szpitala. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura podziękował funkcjonariuszom za wzorową postawę.

Dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu odebrał zgłoszenie. Mieszkanka dzielnicy Podzamcze zadzwoniła z informacją, że niepokoi ją fakt, iż od jakiegoś czasu nie widziała sąsiadki. Podkreśliła, że 69-latka jest bardzo schorowaną kobietą i obawia się o jej życie. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze  pełniący tego dnia służbę. Pod wskazanym adresem  drzwi do mieszkania były zamknięte. Policjanci w uzgodnieniu z dyżurnym podjęli decyzję o wezwaniu na pomoc straży pożarnej, która umożliwiła funkcjonariuszom przedostanie się do pomieszczenia oknem. Po wejściu do środka zastano właścicielkę leżącą w wannie. Powiadomiono pogotowie ratunkowe. Do czasu jego przybycia policjanci przenieśli wyziębioną już kobietę do pokoju okryli kocami i bezustannie kontrolowali funkcje życiowe. Następnie 69-latka została przekazana pod opiekę ekipy ratunkowej. Trafiła do wałbrzyskiego szpitala.

Tylko dzięki reakcji Pani Barbary i szybkiej interwencji policjantów uratowano życie mieszkance dzielnicy Podzamcze. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu podziękował asp. szt. Waldemarowi Rakowskiemu i mł. asp. Adrianowi Gołębiowskiemu za wzorową postawę. Podkreślił, że ich opanowanie, determinacja i fachowość przyczyniła się w tym przypadku bezpośrednio do uratowania życia człowieka.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 czerwca 2016 16:48
`