Dodano: 2 lipca 2022 15:34

Wałbrzyscy policjanci odnaleźli mercedesa skradzionego w czeskiej Pradze

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Zaledwie dwóch dni potrzebowali wałbrzyscy policjanci żeby odnaleźć i odzyskać wartego ponad 350 tysięcy złotych mercedesa skradzionego w czeskiej Pradze. Akcja wałbrzyskich kryminalnych to część współpracy polsko-czeskiej policji. W ubiegłym tygodniu do wałbrzyskiej komendy wpłynęła prośba czeskich policjantów o pomoc w odnalezieniu skradzionego samochodu, który według czeskich podejrzeń mógł trafić z Czech do Polski.

– W przeciągu zaledwie dwóch dni policjanci kryminalni wykonując czynności operacyjne ustalili, że pojazd ten znajduje się na terenie Lubania, skontaktowali się z funkcjonariuszami tej jednostki, którzy potwierdzili ten fakt. Na miejsce przyjechali nas funkcjonariusze oraz funkcjonariusze z Czech wraz z właścicielem, który odzyskał auto – wyjaśnia Agnieszka Głowacka-Kijek rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Walka z przestępczością samochodową to zaledwie część współpracy polskich i czeskich policjantów.  Nie dalej jak wiosną tego roku prowadzili transgraniczny pościg za uciekającym z terytorium Polski kierowcą

REKLAMA

– Ta współpraca jest nawiązywana poprzez jednostkę, która znajduje się w Kudowie-Zdroju. To jest taki nasz łącznik. Jeśli mamy podejrzenie, że sprawca, bądź sprawcy kierują się w kierunku Czech, powiadamiamy taką jednostkę, a policja czeska jest informowana, że policjanci mogą prowadzić pościg, sami też biorą udział w takim zdarzeniu.

Mieszkańców terenów przygranicznych nie dziwią też  widoki polsko-czeskich kontroli drogowych i wspólnych patroli, prowadzonych po obu stronach granicy.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Policja Wałbrzych HWDP pisze:

    Ten złodziej z Jeleniej góry znany Policji w całym kraju nawet kieruje swoimi zającami z Więzienia

  • MarkMerc pisze:

    Wrzućcie jakieś nowości ile dni można czytać o tym MERCEDESIE??? Ukradli to ukradli, znaleziony to znaleziony, co tu jeszcze przeżywać ???

  • Zobacz także