W Wałbrzychu rozpoczął się proces ojca dziecka, które urodziła 12-latka

24 stycznia 2017 07:56. fot. ilustracyjna

Tematy: 


Przed wałbrzyskim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces ojca dziecka, które we wrześniu 2016 roku urodziła 11-letnia wówczas dziewczynka narodowości romskiej. Sąd objął rozprawę klauzulą niejawności.

Oskarżony to o 18 lat starszy od dziewczynki Józef N., mieszkaniec Wałbrzycha. Podczas śledztwa nie ujawniono, aby do współżycia między mężczyzną a dziewczynką doszło w wyniku gwałtu. Ojciec dziecka nie tylko przyznaje się do ojcostwa, ale twierdzi, że chce się z dziewczynką ożenić. Prokuratura Rejonowa w czerwcu oskarżyła Józefa N. o obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia. Grozi mu za to kara do 12 lat więzienia. Wedle ustaleń Gazety Wyborczej mężczyzna miał pomagać niewydolnej wychowawczo matce w opiece nad dziewczynką. Ta, jak twierdzi matka, zadurzyła się w mężczyźnie.

Przedstawiciele Romów wałbrzyskich wykluczyli mężczyznę ze swej społeczności, zdecydowanie potępiając jego czyn. Pojawiły się kierowane pod jego adresiem groźby karalne, którymi zajmuje się wałbrzyska prokuratura.

REKLAMA

Z powodu wieku dziecka rozprawa została utajniona. Nieletnia matka od końca 2016 roku przebywa w ośrodku opiekuńczym w Kielcach, gdzie urodziła dziecko.

(źródło: gazeta.pl)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 stycznia 2017 07:56
`