Dodano: 29 listopada 2022 21:17

Wałbrzych. Zagrożone było życie policjantów i przechodniów. Policja użyła broni. Padły dwa strzały!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Policja potwierdza nasze wcześniejsze, nieoficjalne ustalenia. Funkcjonariusze użyli broni w czasie zatrzymania agresywnego mężczyzny na placu Grunwaldzkim w centrum Wałbrzycha. Zagrożone było życie i zdrowie nie tylko policjantów, ale także przypadkowych przechodniów!

Potwierdzam, że doszło do użycia broni przez policjanta. Dotyczyło to sytuacji, kiedy mężczyzna trzymając niebezpieczne narzędzie niszczył mienie i atakował osoby, przechodniów w miejscu publicznym, dlatego interweniowali policjanci – mówi w rozmowie z naszym reporterem Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci próbowali obezwładnić mężczyznę, gdy inne środki przymusu bezpośredniego nie poskutkowały, użyli broni.

REKLAMA

Mężczyzna próbował zaatakować policjantów, dlatego ta broń została użyta. W pierwszej kolejności był to strzał ostrzegawczy, co też nie poskutkowało, w drugiej kolejności został oddany strzał w kierunku tego mężczyzny. Został ranny w nogę – informuje Pieprzycka.

To policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Jego życiu, jak informuje policja nie zagraża niebezpieczeństwo. Postrzelony w nogę mężczyzna trafił do szpitala. Cały czas był agresywny.

Co się wydarzyło wcześniej?

Z naszych nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji wynika, że pobudzony mężczyzna wtargnął z niebezpiecznym narzędziem do jednego z pobliskich sklepów skąd ukradł alkohol. Później wybiegł ze sklepu i skierował się w stronę przystanku na placu Grunwaldzkim. Na miejsce wezwano policję. Później doszło do próby zatrzymania i postrzelenia mężczyzny, to informacje, które potwierdza już policja.

Bijatyka na placu Grunwaldzkim. Interweniowala policja. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Ja pisze:

  Niech gnije patol w więzieniu takich trzeba izolować bo krzywdę innym mogą zrobić. Brawo dla policji. Słusznie postąpili.

 • olo pisze:

  Mogli chu..a zastrzelić bravo policja.

 • Świadek pisze:

  Aż miło było patrzeć jak zjeżdżają policyjne samochody i robią co trzeba

 • Anonim pisze:

  Dziękujemy Miastu za bezpieczeństwo, a policji za ochronę. Gdybym wszedł kilka minut do sklepu nie wiem co by się ze mną stało. Patol z więzienia wyjdzie, a mógł ktoś zginąć. Współczuję Pani która była na zmianie. I kogo obchodzi Nasze bezpieczeństwo ???

 • J23 pisze:

  Popieram w tym przypadku działania Policji, tylko szkoda że postrzelili chwasta w nogę, a nie w środek głowy. Ale z drugiej strony zaraz zrobiliby z policjantow morderców. A tak to chwasta będzie leczył się na koszt podatnika.

 • Polak pisze:

  Mogli nafaszerować go całym magazynkiem. Teraz za utrzymanie śmiecia będą becelować podatnicy…

 • Spaślak pisze:

  Ten przystanek to istna melina, kiepskie oświetlenie i tłumy obcych ludzi. Nie wspomnę o stanie budynków które wyglądają jak rudery a brak publicznej toalety to wisienka na torcie. Pl. Grunwaldzki w istocie jest polem bitwy.

 • Polak pisze:

  w nogę to się wali między oczy wtedy jest najskuteczniej

 • :) pisze:

  To idź do Policji i wal między oczy, mądry jesteś jak komentujesz, ciekawe czy w życiu też taki do przodu jesteś?

 • Walu pisze:

  A co ma Wrocław do Wałbrzycha? Chyba ją popieprzyło xD walbrzych rady nie daje to jakąś popieprzoną ściągają

 • Radek pisze:

  Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu tylko bieda i przestępstwo. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PL N bez potrąceń. Praca jest w różnych dziedzinach gospodarki. Uczcie się chociaż elementarnych podstaw języka. A nawet dla osób bez języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.

 • Zobacz także