Dodano: 9 marca 2023 10:02

Wałbrzych wyśle dwie terenówki na Ukrainę. Auta mają trafić do ukraińskiego wojska

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki zbiórce finansowej jaką prowadzimy oraz pomocy wałbrzyskich przedsiębiorców udało nam się zakupić oraz wyremontować dwa samochody terenowe, które poprzez partnerski Borysław chcemy przekazać wojsku ukraińskiemu – informuje wałbrzyski magistrat. Jutro pojazdy mają być zaprezentowane dziennikarzom.

O inicjatywie informowaliśmy już na początku lutego. Wówczas o chęci przekazania samochodów na Ukrainę informował rzecznik prasowy wałbrzyskiego magistratu. Na mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia dwóch remontowanych aut.

Na rachunek bankowy, na którym zbieramy środki na pomoc Ukrainie, ciagle wpłacane są kolejne pieniądze. W 100% ze składek oraz dzięki pomocy wałbrzyskiej firmy GOLIAT szykujemy właśnie dwa samochody dla wojska UA #StandWithUkraine #Wałbrzych – informował wówczas Edward Szewczak.

REKLAMA

Teraz Wałbrzych przekazuje na Ukrainę samochody, ale wcześniej trafiały tam dwa duże agregaty. Miasto wspólnie z mieszkańcami i firmami organizowało także zbiórki żywności i ciepłych ubrań.

Tak samochody wyglądały w czasie remontu na początku lutego.

Źródło: Twitter/ E.Szewczak

Źródło: Twitter/ E.Szewczak

Infografika. Źródło: Screen Twitter

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Madagaskar pisze:

  Brak słów tylko Ukraina się liczy zobaczcie ile w Polsce umiera niewinnych małych dzieci z powodu choroby i braku pieniędzy na leczenie.Swoim rodakom zacznijcie pomagać!!!

 • Wiarus pisze:

  Na taki seledyn dla wojska go malują? Dziwne.

  To kiedy u nas w mieście wreszcie będzie stacjonować jednostka wojsk terytorialnych?

 • Kris pisze:

  jak się Ukrainie nie pomoże – to za chwilę oprócz tych dzieci z powodu „choroby i braku pieniędzy” będziesz miał „potrzebujące dzieci bez rodziców, potrzebujące dzieci z urwanymi kończynami, potrzebujące dzieci po gwałtach, itp …”.

 • Utr pisze:

  Do Kris. Po gwałtach już są, episkopat robi swoje…

 • pati do kris pisze:

  ukraińskie dzieci mnie nie obchodzą,trzeba zadbać o nasze Polskie dzieci bo to jest przyszłość narodu.jak chcesz możesz zaadoptować z piątkę ukraińców

 • pati do kris pisze:

  ukraińskie dzieci mnie nie obchodzą,.jak chcesz możesz zaadoptować z piątkę ukraińców

 • Krytyk pisze:

  I po chuj znów Ukraińcom dawać, to już nie lepiej naszym WOT dać ?

 • Zobacz także