Wałbrzych. Uwaga na oszustów! Tylko dziś odnotowano pięć prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”

4 lutego 2020 12:37. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


To ważne ostrzeżenie, które powinno trafić w pierwszej kolejności do seniorów z Wałbrzycha. Jak dowiedział się nasz reporter, tylko dziś na terenie miasta odnotowano pięć prób wyłudzenia pieniędzy tak zwaną metodą „na wnuczka”. Policja apeluje do seniorów o czujność, a ich bliskich prosi o przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Jak przyznają w nieoficjalnych rozmowach wałbrzyscy policjanci to niecodzienna sytuacja, aby jednego dnia na terenie miasto odnotowano aż pięć prób wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Stąd apel i prośba o czujność.

Funkcjonariusze przypominają, że jeżeli ktoś do nas dzwoni i podszywa się pod członka rodziny, i prosi o pieniądze, to nie powinniśmy podejmować pochopnie decyzji. Warto pamiętać o tym, by nie informować przez telefon o tym ile mamy pieniędzy, które trzymamy w domu czy na koncie.

REKLAMA

Policja przypomina seniorom, by nie wypłacali wszystkich oszczędności, a tym bardziej nie zaciągali kredytów dla trzecich osób. Warto zadzwonić samemu do rodziny i sprawdzić czy rzeczywiście osoba, która z nami się skontaktowała to ktoś bliski, i czy rzeczywiście potrzebuje pomocy.

Wałbrzyska Policja zwraca się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które dzwoniąc i przedstawiając rożne tragiczne w skutkach opowieści, tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia – apeluje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 lutego 2020 12:37
`