Dodano: 2 sierpnia 2022 11:55

Wałbrzych. Turyści zostawili nieco ponad 2,3 mln zł w bonach turystycznych. To tyle co w 3 razy mniejszym Dzierżoniowie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

2 miliony 300 tysięcy złotych – tyle według danych ZUS zostawili w Wałbrzychu turyści w rozliczeniu tzw bonów turystycznych. To niewiele więcej niż w 3 razy mniejszym Dzierżoniowie (2 mln zł). Do pobytu w Wałbrzychu nie zachęcała raczej uboga oferta usług, jaką zrealizować można było w taki właśnie sposób.

Turystów z bonami turystycznymi nie skusiła Stara Kopalnia, nie przyciągnął Zamek Książ. Więcej niż w Wałbrzychu turyści zostawili nie tylko w takich centrach turystycznych jak w Wrocław (40 mln), Karpacz (26 mln) czy Szklarska Poręba (23 mln). Więcej pieniędzy zostało też w liczącym zaledwie 2 tysiące mieszkańców Radkowie (11 mln), Stroniu Śląskim (9 mln), Jeleniej Górze (8,5 mln) czy Mirsku (6 mln). Wałbrzych doganiają Lądek Zdrój (2.2 mln) i poprzemysłowy Dzierżoniów, gdzie w bonach turyści zostawili aż 2 miliony złotych. Słabiej niż Wałbrzych wypadła Świdnica. Tam bonami zapłacono za usługi warte zaledwie 817 tysięcy złotych.

Z bonów turystyczny można korzystać do końca września 2022 roku. W Wałbrzychu oferta jest nadzwyczaj uboga: w Aqua Zdroju bon realizować można jedynie na sfinansowanie półkolonii, w Zamku Książ można opłacić nocleg wraz ze zwiedzaniem i gastronomią, a w Starej Kopalni nocleg w pokojach gościnnych. Na Dolnym Śląsku niewykorzystanych pozostaje wciąż 70 tysięcy bonów turystycznych.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • No nie pisze:

  Co za głupoty wy piszecie ?
  Proszę zobaczyć na Tajemniczy Dolny Śląsk, każdy post o Wałbrzychu, kończy się negatywnymi opiniami o Wałbrzychu.
  Że wałbrzych to brzydkie miasto, patologia, że nic tutaj nie ma.
  Piszecie, że Dzierzoniów to poprzemysłowe miasto. A Wałbrzych to jakie miasto, po turystyczne ?
  Dzierżoniów jakie ma atrakcje, stary kościół i mury dawnego zamku i tylko tyle.

 • Zobacz także