Dodano: 12 grudnia 2022 09:55

Wałbrzych. Śnieg i błoto pośniegowe na drogach. Idealnie odśnieżonych zaledwie kilkaset metrów ulicy Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. Jak to możliwe?

Tematy: 


To ciężki poranek dla kierowców w Wałbrzychu. Od rana warunki na drogach są trudne. Jazdę utrudnia zalegający na jezdniach śnieg, a tam, gdzie pojawiły się pługi, na jezdni po odśnieżeniu miejscami pojawił się lód. Przejechaliśmy główne drogi w mieście. Jeździć się da, ale bardzo wolno. Idealnie odśnieżonych jest zaledwie kilkaset metrów ulicy Łączyńskiego i Rondo Niepodległości w Szczawnie-Zdroju. Jak to możliwe?

Za odśnieżonym fragmentem ulicy Łączyńskiego i Rondem Niepodległości w Szczawnie-Zdroju nie kryją się żadne magiczne rozwiązania. Na tym odcinku jest po prostu inny zarządca drogi, który lepiej poradził sobie z atakiem zimy, o ile kilka centymetrów śniegu to atak zimy. Odśnieżaniem dróg w Wałbrzychu zajmuje się firma wynajęta przez miasto. Odśnieżaniem fragmentu ulicy Łączyńskiego i Ronda Niepodległości w Szczawnie-Zdroju Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

Kilkanaście dni temu pytaliśmy prezydenta Wałbrzycha o to, kto będzie odśnieżał nową obwodnicę Wałbrzycha, łącznie ze wspomnianym rondem. Roman Szełemej przyznał wówczas, że z jego wiedzy zajmie się tym miasto.

Podpisano umowy z generalną dyrekcją, że my również zabezpieczamy odcinek pozamiejski, krótki, ale jednak – mówił w rozmowie z naszym reporterem prezydent Wałbrzycha.

Okazuje się jednak, że rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Część trasy, jak wynika z naszych informacji. w tym Rondo Niepodległości jest w zarządzie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Mowa tutaj o kilkusetmetrowym odcinku ulicy Łączyńskiego od ronda do wiaduktu kolejowego, odcinek na terenie Szczawna-Zdroju. Co ciekawe, po nowym roku, ten niespełna kilometrowy odcinek przejdzie pod zarząd Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Różnice w możliwościach zarządców dróg widać dziś gołym okiem. Kilkusetmetrowy odcinek ulicy Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju jest odśnieżony idealnie. Jak sytuacja wygląda na Alei Podwale czy samej obwodnicy Wałbrzycha pozostawiamy to Państwa ocenie.

Odśnieżone rondo Niepodległości w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Gagarina w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 • Michał pisze:

  Europejka a odśnieżanie jak w Borysławiu

 • Wasyl pisze:

  Przecież ciagle sypało to jak drogi maja być czarne? Trochę logiki i noga z gazu. Zima jest zimą

 • antyunia pisze:

  to są skutki totalnego ocieplenia

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  To jest Nasz news

  Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

  Zobacz także