Dodano: 12 grudnia 2022 09:55

Wałbrzych. Śnieg i błoto pośniegowe na drogach. Idealnie odśnieżonych zaledwie kilkaset metrów ulicy Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. Jak to możliwe?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

To ciężki poranek dla kierowców w Wałbrzychu. Od rana warunki na drogach są trudne. Jazdę utrudnia zalegający na jezdniach śnieg, a tam, gdzie pojawiły się pługi, na jezdni po odśnieżeniu miejscami pojawił się lód. Przejechaliśmy główne drogi w mieście. Jeździć się da, ale bardzo wolno. Idealnie odśnieżonych jest zaledwie kilkaset metrów ulicy Łączyńskiego i Rondo Niepodległości w Szczawnie-Zdroju. Jak to możliwe?

Za odśnieżonym fragmentem ulicy Łączyńskiego i Rondem Niepodległości w Szczawnie-Zdroju nie kryją się żadne magiczne rozwiązania. Na tym odcinku jest po prostu inny zarządca drogi, który lepiej poradził sobie z atakiem zimy, o ile kilka centymetrów śniegu to atak zimy. Odśnieżaniem dróg w Wałbrzychu zajmuje się firma wynajęta przez miasto. Odśnieżaniem fragmentu ulicy Łączyńskiego i Ronda Niepodległości w Szczawnie-Zdroju Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

Kilkanaście dni temu pytaliśmy prezydenta Wałbrzycha o to, kto będzie odśnieżał nową obwodnicę Wałbrzycha, łącznie ze wspomnianym rondem. Roman Szełemej przyznał wówczas, że z jego wiedzy zajmie się tym miasto.

REKLAMA

Podpisano umowy z generalną dyrekcją, że my również zabezpieczamy odcinek pozamiejski, krótki, ale jednak – mówił w rozmowie z naszym reporterem prezydent Wałbrzycha.

Okazuje się jednak, że rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Część trasy, jak wynika z naszych informacji. w tym Rondo Niepodległości jest w zarządzie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Mowa tutaj o kilkusetmetrowym odcinku ulicy Łączyńskiego od ronda do wiaduktu kolejowego, odcinek na terenie Szczawna-Zdroju. Co ciekawe, po nowym roku, ten niespełna kilometrowy odcinek przejdzie pod zarząd Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Różnice w możliwościach zarządców dróg widać dziś gołym okiem. Kilkusetmetrowy odcinek ulicy Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju jest odśnieżony idealnie. Jak sytuacja wygląda na Alei Podwale czy samej obwodnicy Wałbrzycha pozostawiamy to Państwa ocenie.

Odśnieżone rondo Niepodległości w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Gagarina w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Michał pisze:

    Europejka a odśnieżanie jak w Borysławiu

  • Wasyl pisze:

    Przecież ciagle sypało to jak drogi maja być czarne? Trochę logiki i noga z gazu. Zima jest zimą

  • antyunia pisze:

    to są skutki totalnego ocieplenia

  • Zobacz także