Wałbrzych. Siedem lat temu podał w banku fałszywe dane. Dziś może trafić na osiem lat do więzienia

19 września 2022 09:28. Nowe radiowozy dla policji w Wałbrzychu. To dwie, warte ponad 200 tysięcy złotych hybrydy fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mieszkańca Wałbrzycha, który podał nieprawdziwe dane dotyczące zatrudnienia i zawarł umowę kredytową na kwotę trzech tysięcy złotych zatrzymała policja w miniony czwartek. 25-latek może trafić do więzienia na osiem lat.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc czynności operacyjne dotyczące wyłudzeń kredytów na terenie naszego miasta, zatrzymali 25-letniego wałbrzyszanina, który wyłudził kredyt gotówkowy – informuje policja.

Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna siedem lat temu w jednym z wałbrzyskich banków złożył fałszywe zaświadczenie, w którym wskazał fikcyjne dane dotyczące zatrudnienia i wysokości osiąganych zarobków. Dzięki temu mężczyzna otrzymał pożyczkę w wysokości trzech tysięcy złotych.

REKLAMA

Wałbrzyszanin usłyszał już zarzut oszustwa. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Mężczyźnie, jak informuje policja, grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 września 2022 09:28
`