Dodano: 15 stycznia 2024 09:48

Wałbrzych. Samochód skosił latarnię. Jego kierowca wydmuchał ponad 1,5 promila

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do kolizji na ulicy Karkonoskiej, o której informowaliśmy już w Dzienniku Wałbrzych, doszło wczoraj po godzinie osiemnastej. Jak informuje policja, samochodem, który uderzył prosto w latarnię kierował 44-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna wydmuchał 1,72 promila alkoholu. To nie jedyny pijany kierowca namierzony w ten weekend przez wałbrzyską policję.

W piątek po godzinie 15:00 policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy na ul. Sportowej w Jedlinie-Zdroju przeprowadzili kontrolę drogową i sprawdzili trzeźwość 73-letniego rowerzysty. Podczas badania wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego nie powinien siedzieć za kierownicą jednośladu. Mężczyzna wydmuchał 0,37 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie ukarany został mandatem karnym w kwocie tysiąca złotych i w dalsza drogę jednośladem nie pojechał.

Drugi kierujący wpadł w piątek po godzinie 17:30. Mężczyzna skontrolowany został przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Dubois na Białym Kamieniu. 28-latek miał w organizmie 0,79 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. I on do domu nie wrócił już pojazdem. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

REKLAMA

Do trzeciej takiej kontroli doszło w sobotę po godzinie 15:30 na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Wcześniej policjanci otrzymali sygnał, że kobieta kierująca samochodem osobowym jedzie od lewej do prawej strony drogi. Kontrolę drogową przeprowadzili inni policjanci „drogówki” pracujący na drugiej zmianie. W przypadku 40-letniej mieszkanki powiatu limanowskiego urządzenie wskazało 1,38 promila alkoholu. Kobieta miała również aktualny zakaz do prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy. Dalej, tak jak poprzednicy, nie pojechała samochodem. W jej przypadku maksymalna kara to pięć lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj o poranku w ręce policjantów „drogówki” wpadł jeszcze kolejny nietrzeźwy kierujący. Tym razem funkcjonariusze z grupy „Speed”, jadąc nieoznakowanym radiowozom, zauważyli na ul. Głównej w Starych Bogaczowicach poruszającego się niepewnie rowerzystę. Badanie wykazało, że 37-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wydmuchał 1,22 promila alkoholu. Ostatecznie ukarany został mandatem karnym i jednośladem dalej nie pojechał.

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także