Dodano: 12 grudnia 2022 14:28

Wałbrzych. Prezydent pisze o przejezdnych drogach. Internauci szybko reagują. Policja radzi unikać dziś jazdy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwsze pługi, jak zapewnia miasto, wyjechały na ulice Wałbrzycha już wczoraj po godzinie dwudziestej drugiej. – Wszystkie główne ciągi komunikacyjne i skrzyżowania są przejezdne, niestety cały czas sypie śnieg – ogłosił na FB prezydent Wałbrzycha. Wpis szybko spotkał się z krytyką internautów. Policja apeluje o ostrożność i radzi, jeżeli możemy, nie korzystajmy dziś z auta.

Zima zawitała do Wałbrzycha. Od późnych godzin wieczornych pługopiaskarki pracują na wałbrzyskich ulicach. Wszystkie główne ciągi komunikacyjne i skrzyżowania są przejezdne, niestety cały czas sypie śnieg. Proszę o zachowanie ostrożności – czytamy dziś na FB prezydenta Wałbrzycha.

Wpis na profilu Romana Szełemeja szybko spotkał się z dość krytyczną oceną internautów.

REKLAMA

Od piątku dużo po mieście jeździłem. Zero odśnieżania. Po co takie głupoty wypisywać – pisze jeden z internautów.

Proszę teraz jechać na skrzyżowania zapraszam na pl.grunwaldzki, na Europejkę, żadnej piaskarki nie ma. Jak co roku to samo ” zima nas zaskoczyła ’ kiedy to się zmieni? Kiedy ktoś wreszcie zacznie myśleć logicznie w zimie o bezpieczeństwo obywateli? – (pisownia oryginalna) dodaje inna internautka.

– Odśnieżanie jest w koło ratusza i rynku a główne drogi zasypane zero pługopiaskarek nie mówiąc o bocznych drogach – dodaje pani Agnieszka.

Miasto zapewnia, że pierwsze pługi wyjechały na ulice Wałbrzycha już wczoraj po dwudziestej drugiej, a ciężki sprzęt pracował na drogach dziś od rana. Tymczasem policja apeluje o ostrożność i radzi, by dziś w miarę możliwości zrezygnować z jazdy samochodem.

Wałbrzyscy policjanci od godzin porannych działają ze zdwojoną mocą na ulicach naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego. Do tej pory mieliśmy około dziesięć zgłoszeń dotyczących utrudnień w ruchu. Oczywiście za każdym razem informowaliśmy o tym zarządcę drogi, aby jak najszybciej można było udrożnić ruch i przywrócić jego płynność  – informuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Policjanci przyznają, że do tej pory odnotowano trzy niegroźne kolizje. Do większej liczby zdarzeń prawdopodobnie nie doszło dzięki zachowaniu kierowców, którzy mocno zwolnili i dostosowali styl jazdy do panujących warunków.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o ostrożność, bo na śliskiej nawierzchni i przy małych odległościach między pojazdami jadącymi  w korkach chwila nieuwagi może się zakończyć niepotrzebną kolizją. Jeżeli mają możliwość nie wsiadać dzisiaj za kółko swoich samochodów, a pojechać autobusem, to warto tak zrobić – apeluje Marcin Świeży.

Ulica Gagarina w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

 • Kierowca pisze:

  Widać jasno, że posolili, zapomnieli zgarniać, wiec sól się marnuje i nie działa jak trzeba.

 • Piter pisze:

  Wyp**** z Szełemejem. Niech idzie i odśnierza.

 • automobilista wieloletni pisze:

  „Ośnieżanie” Wałbrzycha to jeden wielki skandal. Musiałem wczoraj tam pojechać. Na miejscu tragedia: „szklanka”, breja, ślizgawica, zwały śniegu na ulicach, czyli ogólnie rzecz biorąc, burdel na kółkach. Jadąc w stronę Świebodzic, cud! Dokładnie od granicy powiatu – jak nożem uciął, droga czarna i mokra. Można? Można!

 • WA62 pisze:

  Jeżeli miasto płaci od kilometra pracy pługopiaskarki i nie ma umowy ryczałtowej na utrzymanie dróg to jest rzeczą oczywistą , że opowiadane będą bajki dla lemingów o nocnej pracy piaskarek i drogiej soli do sypania. Dla chetnych proszę porównać odcinek DK35 koło Książa ( miasto Wałbrzych) z serpentynami do Świebodzic ( GDDKiA) i samemu wyciagnąc wnioski. Całe szczęście , że tego sniegu popadało tyle co kot napłakał

 • Radek pisze:

  Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu chodniki źle odśnieżone i zasypane. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych filarach gospodarki. Uczcie się chociaż elementarnych podstaw języka. A nawet dla osób bez języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.

 • Zobacz także