Dodano: 27 maja 2022 08:10

Wałbrzych. Premier ogląda zdjęcia stadionu na Nowym Mieście. Politycy PiS wyciągają kampanijny evergreen

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

– Stadion od wielu lat jest antywizytówką Wałbrzycha. Władze miasta pomijały w swoich planach modernizację obiektu – grzmi na FB Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, polityk Prawa i Sprawiedliwości. Wpis opatrzony jest zdjęciami, na których fotografie stadionu oglądają premier Mateusz Morawiecki, minister Michał Dworczyk i poseł Marcin Gwóźdź. Wybory coraz bliżej? To już tradycja, że w czasie kampanii wyborczych PiS wyciąga sprawę obiektu na Nowym Mieście.

O spotkaniu, na którym miała być omawiana odbudowa stadionu Górnika Wałbrzych donosi na swoim FB Grzegorz Macko.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że Wałbrzych zasługuje na godny obiekt sportowy, który da impuls do jeszcze szybszego rozwoju sportu w naszym mieście – przekonuje polityk.

REKLAMA

Podobne słowa padały już w przeszłości z ust polityków Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie. Także na samym stadionie, gdzie w czasie jednej z trwających kampanii o potrzebie odbudowy obiektu mówił Michał Dworczyk.

Miejsce Górnika Wałbrzycha w polskiej piłce nożnej jest w wyższych klasach rozgrywkowych niż obecnie – pisze Macko.

Tu mamy pewne wątpliwości, bo choć na piłce się nie znamy, to wydaje nam się, że poziom rozgrywek zależy przede wszystkim od dyspozycji zawodników na boisku. Górnikowi Wałbrzych życzymy oczywiście jak najszybszego awansu do III i wyższych lig.

Po raz pierwszy deklaracja wsparcia dla projektu rewitalizacji stadionu na Nowym Mieście padła cztery lata temu, przed wyborami samorządowymi w 2018  roku. Rok później przed parlamentarnymi. Dwa lata temu… przed prezydenckimi. Dwie z trzech deklaracji składał w Wałbrzychu sam Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Koncepcja rewitalizacji stadionu powstała już kilka lat temu. Zakładała budowę nowoczesnego centrum lekkoatletycznego. Koszt szacowano wówczas na blisko 45 milionów złotych. Dziś można spodziewać się, że będzie dwukrotnie wyższy.

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, PiS (L) i Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka (PiS) (P) podczas brifingu na stadionie Górnika Wałbrzych na Nowym Mieście. 5.10.2016 r. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kolejna deklaracja w sprawie stadionu na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kolejna deklaracja w sprawie stadionu na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kolejna deklaracja w sprawie stadionu na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Maniek pisze:

  „bo choć na piłce się nie znamy, to wydaje nam się, że poziom rozgrywek zależy przede wszystkim od dyspozycji zawodników na boisku”- w sporcie decydują pieniądze, których Pan Prezydent ogranicza jak tylko może. Kiedyś było hasło Wałbrzych miastem MTB, teraz raczej Wałbrzych miastem barierek.

 • Paweł pisze:

  Nie bawię się w politykowanie, ale z tego co pamiętam to właśnie Ministerstwo Sportu za czasów PiS nie przyznalo obiecanej na ten cel dotacji.. porażka jak się na to patrzy… Wróć komuno :)

 • Gobi pisze:

  Jak będzie miał udziały,, premier,, koszt może tylko wzrosnąć:(

 • Emu pisze:

  Najpierw trzeba ludziom dać nadzieje a potem
  ją powoli wygaszać.Tak się robi przed wyborami.

 • Jagoda pisze:

  Dworczyk wypad kanalio z Wałbrzycha. Nie ma pisd w Wałbrzychu,ale przed wyborami ściemniają jak zwykle.

 • Tomek pisze:

  Artykul jak zwykle z zachowaniem bezstronności dziennikarskiej… Ten portal zrownal sie z innymi walbrzyskimi portalami…

 • Pajace pisze:

  Choć na piłce się nie znamy – to po co się wypowiadasz ? Choć na dziennikarstwie się nie znam to wydaje mi się, że artykuł powinien być pisany bezstronnie a nie pod dyktando sponsora portalu Romka.

 • Pioter pisze:

  jak Dworczyk daje to strach się bać.

 • Zobacz także