Wałbrzych. Pod prąd Aleją Podwale. 73-latek ukarany mandatem

6 lutego 2024 07:23. fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Policjanci, którzy wczoraj patrolowali ulice Podzamcza sami nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli. Przed południem najechali na jadący pod prąd Aleją Podwale samochód osobowy. Autem kierował 74-latek. – Na szczęście w tej sytuacji nikomu nic się nie stało, a sprawa zakończyła się w postępowaniu mandatowym – informuje wałbrzyska policja.

Na samochód jadący pod prąd Aleją Podwale patrol trafił około godziny dziesiątej.

Poruszający się samochodem osobowym w kierunku ul. Kasztelańskiej 74-latek nie zdawał sobie sprawy, że popełnia wykroczenie. Dobrze, że natrafił na jadący z przeciwnego kierunku patrol Policji, a przy tym nie stworzył innym kierującym zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wtedy sytuacja mogłaby się zakończyć nawet wypadkiem drogowym – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Okazało się, że samochodem kieruje mieszkaniec Głuszycy. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 200 złotych i osiem punktów karnych.

Funkcjonariusze apelują również po raz kolejny do osób kierujących różnego typu pojazdami o zwracanie uwagi na znaki drogowe. Jeden błąd może spowodować poważne zagrożenie w ruchu drogowym, kolizję lub wypadek. Pamiętajmy o tym, mając zawsze na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób – apeluje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 lutego 2024 07:23
`