Wałbrzych. Plaga kradzieży prądu. Tylko wczoraj zatrzymano osiem osób!

4 lutego 2022 11:47. pogotowie energetyczne, awaria, prąd, energia, awaria energetyczna

Kradzież prądu i lewe przyłącza stają się plagą w Wałbrzychu i powiecie? Tylko wczoraj mundurowi zatrzymali w tej sprawie osiem osób. Nielegalne podłączenia to przestępstwo, za które grozi kara do pięciu lat więzienia. Sprawcy muszą pokryć także straty wyliczone przez firmę energetyczną, a te mogą sięgać od kilku nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Na podstawie zebranych wcześniej informacji policjanci z Wałbrzycha wytypowali  sześć mieszkań, w których mogło dochodzić do kradzieży prądu.

Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz zespołu wywiadowców odwiedzili ul. Andersa, Niepodległości, Armii Krajowej i Sienkiewicza w Wałbrzychu, a także ul. Kłodzką w Jedlinie-Zdroju – informuje wałbrzyska policja.

REKLAMA

Zatrzymano osiem osób, które nielegalnie podłączyły się do sieci energetycznej. Jak informuje policja, bez względu na wysokość poniesionych strat, taki czyn kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do pięciu lat więzienia.

Nielegalne przyłącza to także spore zagrożenie dla samych mieszkańców, przypomina policja.

W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie. Policjanci zapowiadają codzienną walkę z tym procederem – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 lutego 2022 11:47
`