Dodano: 29 listopada 2022 07:14

Wałbrzych. Pijani jeździmy na hulajnogach. Nie brakuje także pijanych kierowców. Osiem osób wpadło

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W sumie ośmiu kierujących „na podwójnym gazie” zatrzymali w miniony weekend na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego policjanci. Pięciu kierujących jechało hulajnogami elektrycznymi. W ręce policjantów wpadł także jeden pijany rowerzysta, kierowca ciągnika siodłowego i osobówki. Niechlubny rekordzista weekendu wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został w czwartek przed godziną 12:00, po tym jak w stanie nietrzeźwości przyjechał do urzędu celnego przy ul. Ludowej w Wałbrzych ciągnikiem siodłowym. 34-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało, mężczyzna miał 0,65 promila alkoholu w organizmie. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu. Mężczyźnie grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz kara dwóch lat pozbawienia wolności – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

W piątek późnym wieczorem na ulicy Sienkiewicza w Głuszycy wpadł pijany 34-latek. Mężczyzna wydmuchał 0,69 promila. Otrzymał grzywnę w wysokości 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił pieszo.

REKLAMA

W sobotę, przed pierwszą w nocy, na ulicy Długiej w Wałbrzychu namierzono 24-latka, który jechał hulajnogą. Mężczyzna wydmuchał 0,48 promila. Ostatecznie dostał mandat w wysokości tysiąca złotych.

To nie był jednak koniec działań związanych ze zwalczeniem pijanych uczestników ruchu drogowego z wałbrzyskich ulic. Tego samego dnia po godzinie 20:00 funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu skontrolowali stan trzeźwości mężczyzny kierującego samochodem osobowym. 41-latek z powiatu legnickiego był kompletnie pijany. Miał 2,07 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadał cofnięte, decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha, uprawnienia do kierowania pojazdami, a także zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Policjanci sporządzili więc dokumentację, która trafi teraz do sądu. Ten może orzec w stosunku do przestępcy drogowego dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a także nawet pięcioletni pobyt za kratami więzienia – informuje wałbrzyska policja.

Kolejny pijany kierowca hulajnogi wpadł w sobotę po godzinie dwudziestej trzeciej. Młody mężczyzna jechał ulicą 11 Listopada w Wałbrzychu. Wydmuchał 2,42 promila. Mandat – 2,5 tysiąca złotych.

W niedzielną noc zatrzymano trzy pijane osoby jadące hulajnogami. Na 11 Listopada wpadł 19-latek, który wydmuchał 0,46 promila. Później namierzono 54-latka, który miał 2,24 promila i 20-latka, który wydmuchał 0,78 promila. Cała trójka ukarana została mandatami w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Wałbrzych. Pijani jeździmy na hulajnogach. Nie brakuje także pijanych kierowców. Osiem osób wpadło fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Pijani jeździmy na hulajnogach. Nie brakuje także pijanych kierowców. Osiem osób wpadło fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Pijani jeździmy na hulajnogach. Nie brakuje także pijanych kierowców. Osiem osób wpadło fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Anonim pisze:

    To jest dziwne? Dzisiaj strach jechać po trzeźwemu!

  • Zobacz także