Wałbrzych. Niebieskie BMW omal nie potrąciło pieszych na przejściu. Rozpoznajesz to auto? Pomóż policji!

1 lutego 2022 09:44. Wałbrzych. Niebieskie BMW omal nie potrąciło pieszych na przejściu. Jego kierowcy szuka policja! fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Kierowcy, który omal nie potrącił na przejściu na Podzamczu pieszych szuka policja z Wałbrzycha. Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku. Niebieskie BMW na Alei Podwale ominęło autobus, który zatrzymał się przed przejściem i omal nie potrąciło pieszych przechodzących przez jezdnie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Do groźnego zdarzenia doszło 18 sierpnia ubiegłego roku około godziny osiemnastej na Alei Podwale, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kasztelańską w kierunku ulicy Wieniawskiego.

Wtedy to kierujący pojazdem BMW serii pierwszej koloru niebieskiego o nieustalonych zagranicznych numerach tablic rejestracyjnych stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że ominął autobus komunikacji miejskiej, którego kierujący jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Aby uniknąć potrącenia, znajdujący się na przejściu dla pieszych piesi zmuszeni byli do gwałtownej reakcji – informuje policja w Wałbrzychu.

REKLAMA

Mundurowi apelują o pomoc do świadków tej sytuacji, ale także do osób, które mogą pomóc w ustaleniu danych osobowych kierowcy samochodu.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zdarzeniu proszone są o kontakt z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pod numerem telefonu 47 87 512 56 (godz. 7-15). Można też kontaktować się całodobowo z oficerem dyżurnym pod numerami telefonów 47 87 512 34 i 47 87 51 360 lub z Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112 lub też przyjść osobiście do gmachu komendy przy ul. Mazowieckiej 2 w Wałbrzychu – apeluje wałbrzyska policja.

Wałbrzych. Niebieskie BMW omal nie potrąciło pieszych na przejściu. Jego kierowcy szuka policja! fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lutego 2022 09:44
`