Dodano: 22 listopada 2022 15:25

Wałbrzych. Na skrzyżowaniu Alei Podwale i Wieniawskiego potrzebne są światła! Interpelację składa jeden z radnych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na konieczność instalacji świateł drogowych, które będą regulować ruch samochodów i pieszych na skrzyżowaniu Alei Podwale i Wieniawskiego w interpelacji do prezydenta miasta zwraca uwagę jeden z miejskich radnych. Jeszcze przed uruchomieniem ruchu na obwodnicy, kierowcy w tym miejscu czasami musieli czekać kilka minut na wyjazd czy wjazd z i na Podzamcze. Po uruchomieniu obwodnicy problem się nasilił.

W związku otwarciem obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej 35, zwiększyło się znacznie natężenie ruchu kołowego odbywającego się na ul. Wieniawskiego. A to, co można było przewidzieć, sprawia duże kłopoty kierowcom jadącym al. Podwale i chcącym włączyć się do ruchu, zarówno w kierunku Piaskowej Góry, jak i w kierunku al. Charlesa de Gaulle’a. Podobne problemy mają kierowcy jadący od strony Piaskowej Góry i chcący skręcić na al. Podwale będącej obwodnicą Osiedla Podzamcze – pisze Jerzy Langer.

Uwagę na problem mieli zwrócić radnemu sami mieszkańcy. Sytuacja na skrzyżowaniu jest dziś na tyle trudna, że może zwiększać prawdopodobieństwo kolizji czy wypadków. Dodatkowo, jak przekonuje radny, skrzyżowanie to jest niebezpieczne także dla pieszych, którzy korzystają ze znajdujących się w tym miejscu przejść.

REKLAMA

Brak rozwiązania tego problemu uniemożliwi normalne funkcjonowanie mieszkańcom największej dzielnicy Wałbrzycha, jakim jest Osiedle Podzamcze, przemieszczających się zarówno transportem zbiorowym jak i własnymi środkami komunikacji – przekonuje radny.

Pomysł budowy świateł pojawił się już w połowie ubiegłego roku. Te miał postawić inwestor, który zamierzał rozbudować okoliczny park handlowy. Nie wiemy jednak czy inwestor porzucił swoje plany, czy koszt budowy sygnalizacji okazał się zbyt duży.

Skrzyżowanie ulic Podwale i Wieniawskiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Skrzyżowanie ulic Podwale i Wieniawskiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Skrzyżowanie ulic Podwale i Wieniawskiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Skrzyżowanie ulic Podwale i Wieniawskiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Zorza pisze:

  Że też do tej pory,ten ;wybitny; radny nie widział tego problemu?teraz,kiedy już OBWODNICA -EUROPEJKA jest gotowa,ten ;gostek; będzie szukał problemów,żeby znów ;dołożyc; władzy.WSTYD.

 • Pablo Escobar pisze:

  Chory pomysł zapewne pisiora, pomysł bez sensu korki są w określonych godzinach i nie utrudniają życia, niech jedzie do większego miasta na jakąś sypialnie to samo w określonych godzinach, a przy światłach jeszcze większe korki, może ustawmy światła na każdym skrzyżowaniu

 • Ryba pisze:

  Ja nie widzę specjalnej różnicy – z obwodnicą czy bez…

 • Jerzy Langer pisze:

  Zazwyczaj nie reaguję na aminowe lub kryjących się pod „tajemniczymi” nickiem ” wpisy „adwersarzy”, ale tym razem zrobię wyjątek mimo, że „Zorza” kulturą nie grzeszy: na ten problem zwracałem uwagę Prezydentowi już kilka lat temu, 4 marca ub. roku wystąpiłem po raz pierwszy z interpelacją w tej sprawie. Odpowiedzi nie będę cytować. Ponowne złożyłem interpelację nie tylko w swoim imieniu. Warto porozmawiać na ten temat z mieszkańcami Podzamcza.

 • Artur pisze:

  Jeśli problem ciebie nie dotyczy trollu i nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się zamknij i żyj dalej w swoim psychopatycznym świecie plemiennych wojenek.

 • Jarek pisze:

  Rondo wystarczy i będzie git ale takie bez świateł

 • Zobacz także