Wałbrzych. Malinka na Piaskowej Górze w końcu powstanie? Na plac rekreacyjny mieszkańcy czekają od 2017 roku

30 stycznia 2024 11:40. Fot. Jacek zych / Dziennik Walbrzych

Czy siódemka okaże się szczęśliwa? Bo właśnie tyle lat na realizację tego projektu w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego czekają jego autorzy. Mowa o placu rekreacyjno-zabawowym, który ma powstać na Piaskowej Górze. To najstarszy, niezrealizowany projekt WBO.

Malinka to projekt WBO edycji z 2017 roku. Projekt, który do dziś nie doczekał się realizacji. Propozycja zakłada budowę placu rekreacyjno-zabawowego z parkingiem przy ulicy Mieszka I i 15-lecia na Piaskowej Górze.

Przypomnijmy, Wałbrzych podjął w ubiegłym roku decyzję o zawieszeniu na rok Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto tłumaczy, że chce ten okres wykorzystać do realizacji zaległych projektów. Tym samym mieszkańcy nie mogli zgłaszać i nie wybierali projektów, które mają być realizowane w tym roku, ale to w tym roku mają być realizowane zaległe propozycje. Wśród nich jest także Malinka.

REKLAMA

Malinka znalazła się w tegorocznym budżecie z adnotacją, że mowa o placu rekreacyjno-zabawowym z placem utwardzonym przy ulicy Mieszka I i 15-lecia. Na projekt zarezerwowano 450 tysięcy złotych? Czy to wystarczy? Tego dowiemy się dopiero po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu.

Projekt jest jednak tak stary, że miasto w ostatnich tygodniach ogłosiło aktualizację dokumentacji projektowej na jego wykonanie. Wybrano firmę, która dokona tego za 10 tysięcy złotych.

Malinka to najstarszy, niezrealizowany projekt. Pozostałe pomysły do „nadrobienia” pochodzą z edycji WBO z 2021, 2022 i 2023 roku.

Fot. Jacek zych / Dziennik Walbrzych

Fot. Jacek zych / Dziennik Walbrzych

Fot. Jacek zych / Dziennik Walbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 stycznia 2024 11:40
`