Dodano: 18 grudnia 2019 17:28

Wałbrzych. Lemury i odnowione historyczne szklarnie w Palmiarni. Jest także świąteczna aranżacja

Tematy: 


Trzy lemury katta przyjechały do Wałbrzycha z Czech w ramach europejskiego projektu „Z tropiku do tropiku na polsko-czeskim pograniczu”. Zwierzęta zamieszkały w specjalnej wolierze, która zajmuje część wyremontowanych w ostatnim czasie szklarni. Prace kosztowały ponad dwa miliony złotych.

W ramach projektu wyremontowano jedną z głównych szklarni wraz z sześcioma pomocniczymi. To jedna piąta całego obiektu. Część szklarni nie była wcześniej dostępna dla turystów. W nowych przestrzeniach organizowane będą warsztaty dla dzieci, znalazło się także miejsce na okazjonalne wystawy i szkółkę dla roślin.

Nową i kuszącą turystów atrakcją są trzy lemury katta, które przyjechały z Czech. To Juliano, Tytus i Olafa. Lemury zamieszkały w specjalnie przygotowanej wolierze. Kojarzone z królem Julianem z bajki Madagaskar zwierzęta, to nie jedyni mieszkańcy palmiarni. Już wcześniej turyści mogli podziwiać pawie, żółwie i rybki.

Nowe szklarnie i lemury to jednak nie jedyne atrakcje przygotowane na grudzień i styczeń. W palmiarni pojawiło się specjalne, świąteczne oświetlenie. Przed szklarniami staną gigantyczny, podświetlony napis I LOVE PALMIARNIA. Aranżację można oglądać do końca stycznia.

Oddanie do użytku wyremontowanej części palmiarni. fot. użyczone

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015