Dodano: 23 sierpnia 2022 08:54

Wałbrzych. Łącznik Podzamcza i obwodnicy Szczawna-Zdroju

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie będzie łącznika pomiędzy Podzamczem – a obwodnicą Szczawna-Zdroju. Podczas internetowego czatu z mieszkańcami prezydent Wałbrzycha nie pozostawił cienia wątpliwości w tej sprawie.

O wykonanie przekopu w nasypie nieczynnej linii kolejowej i połączenie alei Podwale z Obwodnicą Szczawna_Zdroju od lat zabiega część mieszkańców Podzamcza – największej wałbrzyskiej dzielnicy mieszkaniowej. Zdaniem mieszkańców taka inwestycja pozwoliłaby odciążyć przebiegającą przez osiedle ulicę Wieniawskiego, która po otwarciu obwodnicy miasta stanie się częścią drogi krajowej DK35.

Ja mogę powiedzieć, że dzisiaj takich planów nie ma. Uważamy, że to niewiele by rozwiązało, a ulica Podwale stałaby się arterią przelotową, co spowodowałoby pewnie ogromne niezadowolenie mieszkańców Podzamcza – powiedział prezydent Szełemej.

REKLAMA

Dziś natężenie ruchu na ulicy Wieniawskiego  ulicy wynosi kilkanaście tysięcy samochodów dziennie.  Urzędnicy widzą problem, postanowili jednak czekać na konkretne dane już po otwarciu wałbrzyskiej średnicówki: 

– Zobaczymy jak ten ruch będzie się kształtował po otwarciu obwodnicy, po przyzwyczajeniu się kierowców, że jest taka szybka trasa i wtedy wrócimy do tego tematu. 

Dziś droga krajowa DK35 poprowadzona jest przez środek miasta ulicą Wrocławską. Przez jej najbardziej strategiczny punkt – skrzyżowanie ulic de Gaulle’a, Uczniowskiej i Wrocławskiej dziennie przejeżdża około 30 tysięcy samochodów. Po otwarciu obwodnicy niemal cały ten ruch przekierowany zostanie właśnie na ulicę Wieniawskiego. 

Aleja Podwale. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Nasyp nieczynnej linii kolejowej oddzielający Podzamcze od obwodnicy Szczawna-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Nasyp nieczynnej linii kolejowej oddzielający Podzamcze od obwodnicy Szczawna-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • kolej CPK pisze:

  ten nieczynny nasyp ma być ponownie włączony do ruchu kolejowego w ramach nowej linii kolejowej Warszawa – Praga. W tej okolicy ma powstać przystanek kolejowy Wałbrzych Podzamcze. Jak widać to grubsza sprawa wykraczająca poza kompetencje miasta.

 • Ihz pisze:

  Baju baju z tym cpk, nakradna kasy a żadnego lotniska nie bedzie

 • Berecik pisze:

  Na ul.Poselskiej już nie daje się mieszkać ,ciągły szum aut ,wyjących syren ze straży pożarnej .Teraz przy tych upałach trzeba było zamykać okna bo inaczej przez ten szum by nikt oka nie zmrozyl,a oni mówią o niezadowoleniu mieszkańców Podwala.Trzeba zrobić ekrany dźwiękochłonne bo przy zwiększonym jeszcze ruch to będzie masakra.Nie wiem czy ktoś mierzy poziom chalasu .Do tego jeszcze klimatyzatory hałasujące dzień i noc z marketu biedronka.Postawione ekrany które zasłoniły drzewa i jeden budynek ,to jest dopiero paranoja

 • Trucker pisze:

  Oczywiste jest że łącznika nie będzie.Srul po prostu kasy nie ma.I nie jest tym zainteresowany,bo to nie jego pomysł.Nie.moze.zablysnac.

 • Po co to pisze:

  a po co uszczęśliwiać ludzi spod Kamiennej Góry? przecież nikt inny na co dzień tamtędy nie jeżdzi. Drogi na tyle wąskie że nawet tranzyt omija ten kierunek

 • Wiadukt. pisze:

  Tego wiaduktu nie będą reaktywować ponieważ ma być wyburzony w górnym sobięcinie na zachodniej.

 • Roman pisze:

  Nie będzie CPK, tak jak miało nie być przekopu mierzei wiślanej i tunelu pod Świną

 • Realista pisze:

  Strach pomyśleć jak cały ruch z Wrocławskiej pójdzie ulicą Wieniawskiego – czy ktoś pomyślał o tym, że skręt w lewo na Podzamcze z Wieniawskiego będzie graniczył z cudem? Czy o tym ktoś pomyślał? Wydaje mi się, że nie… – łącznik Podwala z „TESCO” byłby na prawdę dobrym rozwiązaniem

 • X pisze:

  Sam jesteś Srul

 • Zobacz także