Wałbrzych. Kurier-złodziej defraudował pieniądze za paczki. Uzbierało się kilka ładnych tysięcy

14 grudnia 2022 12:49. Fot. źródło: KMP w Wałbrzychu

Ponad 6 tysięcy złotych zdefraudował pracownik jednej z wałbrzyskich firm kurierskich, nie rozliczając się z opłat pobranych za dostarczenie paczek. Wpadł przez zupełny przypadek, kiedy z nie swoją paczką pojechał aż do Dzierżoniowa.

Sprawa wyszła na jaw w poniedziałek, kiedy dyspozytor jednej z firm kurierskich zawiadomił policję o pracowniku, który pobrał nieprzeznaczoną dla siebie paczkę za pobraniem i nie rozliczył się z należności. Po nitce do kłębka policjanci zaczęli wyciągać na światło dzienne coraz to inne tego typu przypadki:

Właściwie cały proceder, bo okazało się, że wcześniej ten sam mężczyzna zawoził paczki, które były przeznaczone dla odbiorców za pobraniem, pobierał pieniądze dla kontrahentów, ale tych pieniędzy nie oddawał do firmy, ale sam z nich korzystał. – wyjaśnia komisarz Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.

W taki sposób zdefraudował 6 tysięcy siedemset złotych. Spirala długu zaczęła narastać, mężczyźnie skończyły się zlecenia w Wałbrzychu i wtedy postanowił wyręczyć, mówiąc w cudzysłowie, innego kuriera na terenie Dzierżoniowa. Łącznie policja postawiła mu kilka zarzutów dotyczących przywłaszczenia pieniędzy, kradzieży paczki oraz posiadania narkotyków, ponieważ w czasie przeszukania, w użytkowanym przez niego samochodzie policjanci znaleźli sporą ilość marihuany. Za serię popełnionych przestępstw grozi mu nawet 5 lat za kratami.

Dodano: 14 grudnia 2022 12:49
  • Radek pisze:

    Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu prawie tylko bieda i przestępczość. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach gospodarki. Uczcie się chociaż początkujących podstaw języka. A nawet dla osób bez języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić

  • Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    `