Wałbrzych. Kradli kable telekomunikacyjne. Straty to nawet 80 tysięcy złotych

18 listopada 2022 13:15. Nowe radiowozy dla policji w Wałbrzychu. To dwie, warte ponad 200 tysięcy złotych hybrydy fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Aż 80 tysięcy złotych mogą wynieść straty jednej z ogólnopolskich firm, którą okradli dwaj dwudziestolatkowie. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez wałbrzyską policję. Jak ustalili mundurowi, 22-latk i 27-latek mają na swoim koncie serię kradzieży kabli telekomunikacyjnych.

– Funkcjonariusze otrzymywali od lutego tego roku, co jakiś czas ,zgłoszenia o popełnionych przestępstwach związanych z kradzieżami kabli telekomunikacyjnych na terenie naszego miasta. Prowadząc działania operacyjne ostatecznie mundurowi wytypowali, kto jest odpowiedzialny za dwadzieścia cztery tego typu czyny, gdzie starty, w wyniku zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej w różnych miejscach, wyniosły dokładnie 77 tysięcy złotych – informuje wałbrzyska policja.

Podejrzanych zatrzymano we wtorek na ulicy 1 Maja w Wałbrzychu. Policjanci ustalili, że mężczyźni działali od 13 lutego do końca października tego roku. Kradzieże kabli doprowadzały dość często do zakłóceń w działaniu sieci.

REKLAMA

–  Za popełnione przestępstwa obaj odpowiedzą teraz przed sądem. 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, a 27-latkowi 12 lat więzienia w związku z działaniem w warunkach recydywy. Decyzją prokuratury podejrzani objęci zostali dozorem policyjnym – informuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 listopada 2022 13:15
`