Wałbrzych. Koniec worków na plastik, papier i szkło w domkach jednorodzinnych. Mieszkańcy dostaną wielorazowe torby

4 maja 2022 09:48.

Gmina Wałbrzych rezygnuje z odbioru odpadów selektywnych zebranych typu papier, szkło i tworzywa sztuczne w systemie workowym w zabudowie jednorodzinnej oraz w małych wspólnotach mieszkaniowych. Odpady tego typu powinno się dostarczać do ogólnodostępnych miejsc selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, tak zwanych „gniazd” – informuje Miejski Zakład Usług Komunalnych. To oznacza, że mieszkańcy segregowanych odpadów nie zostawią już pod swoim śmietnikiem, będą musieli je zanieść do wspomnianych „gniazd”, czyli miejsc, gdzie stoją specjalne pojemniki na takie odpady.

Wcześniejszy system był prosty i wygodny. Mieszkańcy dostawali worki, które po wypełnieniu zostawiali przy swoich śmietnikach. Teraz ma się to zmienić. Nie dość, że znikną worki, które zostaną zastąpione torbami wielokrotnego użytku, to na dodatek mieszkańcy będą musieli posegregowane odpady zanieść do wspomnianych „gniazd”.

Zabudowa jednorodzinna będzie sukcesywnie wyposażana w pojemne torby polipropylenowe wielokrotnego użytku do selektywnej zbiórki odpadów, które będą służyć gromadzeniu odpadów i późniejszym ich opróżnianiu w tzw. „gniazdach” do selektywnej zbiórki odpadów – czytamy na stronach MZUK.

REKLAMA

Miasto zapewnia, że to kolejny krok w programie walki z plastikiem.

Ilość odpadów plastikowych na świecie zatrważająco rośnie, co ma szkodliwy wpływ na ekosystem, różnorodność biologiczną i zdrowie ludzkie – czytamy na stronie miejskiego zakładu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 maja 2022 09:48
`