Dodano: 21 listopada 2022 07:33
Wałbrzych. Koniec remontu ulicy 3 Maja. O remont prosili mieszkańcy. Takich dróg w mieście jest jeszcze wiele
Remont kilkusetmetrowej uliczki na Białym Kamieniu rozpoczął się w maju. Prace rozpoczęto, bo prosili o to mieszkańcy. Dodatkowo, na końcu drogi znajdują się ogrody działkowe. Remont kosztował ponad siedemset tysięcy złotych.
Przed remontem została wymieniona podziemna instalacja wodna i gazowa. Te prace wykonały wodociągi i zakład gazowniczy. Sam remont drogi obejmował wykonanie nowej nawierzchni i chodników.
O remont apelowali mieszkańcy, ale także działkowcy, bo droga prowadzi do ogrodów. Zabiegi jednych i drugich wspierali miejscy radni.
– To jest taki remont wychodzony tej drogi, który zresztą był absolutnie konieczny pewnie z dziesięć lat temu – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
Takich dróg osiedlowych w Wałbrzychu, które wymagają remontu jest wiele. Można je znaleźć niemal w każdej dzielnicy miasta. Na remont czekają także drogi o zdecydowanie większym natężeniu ruchu, jak chociażby ulica Ogrodowa.
Zobacz także
- Szczawno-Zdrój. Wieża na wzgórzu Gedymina zamknięta do odwołania
- Bluzy męskie od A do Z – przegląd modeli i najważniejsze informacje
- „Kocham Wałbrzych”. Projekt miejskiej karty przyjęty. Lista bonifikat dopiero za kilka miesięcy?
- Stowarzyszenie mali bracia Ubogich poszukuje wolontariuszy
- Boguszów-Gorce. Mikołajkowy konwój kolejny raz przyjedzie na Rynek
- Świdnica i Szczawno-Zdrój – tu żyje się dobrze. Ranking Serwisu Samorządowego PAP
Najczęściej czytane
Długi i niesmak po dofinansowanej przez Wałbrzych imprezie. Sportowcy marzą o takich pieniądzach
Szczawno-Zdrój. Jarmark, miejska wigilia oraz zabawa sylwestrowa. Moc atrakcji na koniec roku
Świebodzice. Niewybuch koło sali gimnastycznej. Na miejsce jadą saperzy
Szczawno-Zdrój. Wieża na wzgórzu Gedymina zamknięta do odwołania
Nowoczesne, interaktywne przejścia dla pieszych w Szczawnie-Zdroju. Pojawi się też radar i nowa ścieżka rowerowa
„Remont bo prosili mieszkańcy a dodatkowo na końcu znajdują się ogródki działkowe”. Mieszkańcy innych ulic nie proszą. Niesłychanie ważna infrastruktura miejska czyli ogródki działkowe. Porównajmy: ulica Prostopadła: główne połączenie Poniatowa i Strefy z resztą miasta. Dojście i dojazd do Strefy Przemysłowej oraz do szkół. Duży ruch samochodowy i pieszy. Jedna wielka dziura. NIE MA W OGÓLE CHODNIKÓW. Piesi w tym wiele dzieci przemykają między samochodami lawirującymi między dziurami i pieszymi. Kto i na jakich zasadach decyduje o remontach ulic ??? Dlaczego wyremontowano boczną uliczkę Gagarina – rozumiem, tam dużo ogródków działkowych i przypadkowo poradnia Medic należąca do mieszkańca miasta pana Romana Sz. No ale przy Prostopadłej też są ogródki działkowe – ważny argument dla urzędników decydujących o remoncie.