Wałbrzych. Kolejna zapowiedź zwolnień grupowych? Tym razem sprawa ma dotyczyć jednej z firm na strefie ekonomicznej

7 stycznia 2023 15:24.

Dwustu trzydziestu pracowników zamierza w najbliższym czasie zwolnić Cersanit. Takie zawiadomienie trafiło do urzędu pracy. Nie wiadomo jednak, ile osób straci pracę w Wałbrzychu, bo zapowiedź zwolnień grupowych dotyczy wszystkich zakładów firmy, a te znajdują się w Wałbrzychu, Krasnym Stawie, Opocznie, a główna siedziba jest w Kielcach.

Pismo, które trafiło do urzędów mówi o zamiarze zwolnienia ponad dwustu osób we wszystkich zakładach firmy. Zwolnienia miałyby się rozpocząć jeszcze w styczniu. Jak udało nam się dowiedzieć, wszystko wskazuje na to, że zakład w Wałbrzychu zapowiedź dotknie w nieznacznym stopniu.

Konkretne informacje mają być przekazane do urzędów pracy w połowie stycznia.

REKLAMA

Zapowiadane zwolnienia mogą wynikać nie tylko z sytuacji na rynku związanej ze wzrostem na przykład cen energii, ale także z pożarem, do którego doszło na początku ubiegłego roku w zakładzie firmy w Starachowicach. Straty oszacowano wówczas na blisko 80 milionów złotych.

Cersanit to polska spółka zajmująca się produkcją płytek ceramicznych i kompleksowego wyposażenia łazienek. Produkty tego producenta trafiają na rynki całej Europy.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 stycznia 2023 15:24
`