Wałbrzych. Kolejna ofiara oszustów. 82-latka straciła 45 tysięcy złotych

15 listopada 2023 09:26. Oszuści znów zaatakowali w Wałbrzychu! Kolejny senior stracił 50 tysięcy złotych

Oszuści ponownie zaatakowali. Tym razem ich ofiarą padła 82-letnia mieszkanka Wałbrzycha. Kobieta uwierzyła, że rozmawia z prawnikiem syna. Ten miał spowodować poważny wypadek drogowy i trafić do więzienia. Potrzebna była gotówka, żeby mógł uniknąć kary. To oczywiście wymyślona historia, którą wykorzystali oszuści by ukraść pieniądze. Seniorka przekazała sporą sumę pieniędzy nieznajomej, myśląc, że pomaga rodzinie.

Wczoraj do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podjąć się za adwokata i poinformował o wypadku, który spowodował jej syn. Oszust zaproponował załatwienie sprawy. Rozpoczęła się rozmowa, podczas której seniorka nie zorientowała się, że wszystko o czym słyszy, nie jest prawdą. Gra na emocjach starszej kobiety spowodowała, że zdecydowała się ona przekazać 45 tysięcy złotych, które miały być kaucją i uchronić syna przed karą więzienia – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Pod adres pokrzywdzonej przyjechała kobieta, która miała być rzekomą asystentką prawnika. To ona odebrała pieniądze.

REKLAMA

82-latka ostatecznie skontaktowała się z bliskimi. Wówczas zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa, a oszczędności jej życia trafiły do przestępców.

Sprawców tego oszustwa szuka wałbrzyska policja.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 listopada 2023 09:26
`