Dodano: 13 czerwca 2024 13:25

Wałbrzych. Kierowcy tracą prawa jazdy na Uczniowskiej i Sikorskiego. Jeżdżą zbyt szybko

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolejni kierowcy tracą na kilka miesięcy prawa jazdy. 29-letni mieszkaniec Chojnowa wpadł na ulicy Uczniowskiej. Na ulicy Sikorskiego prawo jazdy stracił 19-latek, który dopiero co zdobył uprawnienia.

Wczoraj w okolicach południa policjanci z Wałbrzycha zatrzymali na ulicy Uczniowskiej 29-latka z Chojnowa, który jechał 125 kilometrów na godzinę na ograniczeniu prędkości do 70 kilometrów na godzinę. Mężczyzna dostał mandat w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 13 punktów karnych. Policjanci odebrali mu także prawo jazdy.

Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 5 tysięcy złotych, w przypadku tzw. recydywy drogowej. Kierującemu naliczane są również także punkty karne. Osoba taka traci także uprawnienia do kierowania pojazdami na okres najbliższych trzech miesięcy – przypomina Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Także wczoraj policja zatrzymała 19-latka, który na ulicy Sikorskiego, na ograniczeniu do 40 kilometrów na godzinę, jechał ponad 90 kilometrów na godzinę.

Chociaż wałbrzyszanin dopiero co zrobił uprawnienia do kierowania pojazdami, pięć dni wcześniej, już teraz będzie miał czas na przemyślenie swojego nieodpowiedzialnego zachowania „za kółkiem” – informuje policja.

Mężczyzna także stracił prawo jazdy na trzy miesiące, dostał manat w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 13 punktów karnych.

Wałbrzych. Kierowcy tracą prawa jazdy na Uczniowskiej i Sikorskiego. Jeżdżą zbyt szybko fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Kierowcy tracą prawa jazdy na Uczniowskiej i Sikorskiego. Jeżdżą zbyt szybko fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także