Wałbrzych. Jechał ponad 100 km/h ulicą Uczniowską. 39-latek stracił prawo jazdy

15 lutego 2024 09:08. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Na najbliższe trzy miesiące stracił prawo jazdy 39-latek, który ulicą Uczniowską jechał o 58 kilometrów na godzinę za szybko. Mężczyzna trafił na patrol wałbrzyskiej drogówki wczoraj wieczorem. Jak informuje policja, ponad 100 kilometrów na godzinę jechał w okolicach przejścia dla pieszych, w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę.

W środę przed godziną 18:15 policjanci ruchu drogowego z wałbrzyskiej grupy „Speed” zmierzyli prędkość jadącego z nadmierną prędkością przez Szczawienko samochodu osobowego i ostatecznie zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. 39-letni mieszkaniec Wałbrzycha przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 58 kilometrów na godzinę – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Mężczyzna na trzy najbliższe miesiące stracił prawo jazdy. Został także ukarany mandatem w wysokości półtora tysiąca złotych i trzynastoma punktami karnymi.

REKLAMA

Policjanci przypominają, że na podstawie przepisów Kodeksu drogowego podczas kontroli drogowej zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku wydania prawa jazdy przez państwo inne niż Polska w okresie 72 godzin – przypomina policja.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 lutego 2024 09:08
`