Dodano: 13 stycznia 2023 16:53

Wałbrzych. Groził sąsiadce, że ją zabije. Okazało się, że powinien siedzieć w więzieniu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

64-letniego mężczyznę, który wtargnął do mieszkania sąsiadki, awanturował się i groził kobiecie pozbawieniem życia zatrzymali w środę policjanci z pierwszego komisariatu. Na miejscu okazało się, że awanturnik był poszukiwany, bo powinien siedzieć w więzieniu. Mężczyzna został wcześniej skazany przez sąd za kierowanie gróźb karalnych pod adresem innych osób i drobne kradzieże.

Zgłoszenie dotyczyło interwencji w jednym z bloków przy ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu.

Z relacji zgłaszającej wynikało, iż sąsiad wtargnął do jej mieszkania, jest agresywny i wulgarny. Pokrzywdzona poprosiła o pomoc funkcjonariuszy, gdyż 64-latek nie chciał opuścić zajmowanego przez nią lokalu mieszkalnego, a przy tym groził pokrzywdzonej – informuje policja.

REKLAMA

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu wylegitymowali mężczyznę i go zatrzymali. Okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, bo powinien siedzieć w więzieniu za drobne kradzież sklepowe. Mężczyzna miał trafić do więzienia także za to, że wcześniej już kierował pod adresem innych osób groźby karalne.

64-latek trafił do areszt w Świdnicy, skąd przewieziony zostanie do jednego z zakładów karnych w kraju, gdzie odsiedzi pół roku. Do tego może być doliczona jeszcze kara za ostatnią awanturę.

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Radek pisze:

    Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu prawie tylko występek i bieda. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.

  • Zobacz także