Dodano: 24 stycznia 2023 07:05

Wałbrzych. Gigantyczna awaria energetyczna. Bez prądu do popołudnia kilka dzielnic

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

– Rusinowa i część Starego Zdroju bez prądu, ciemno na Świdnickiej – informują nas od samego rana czytelnicy. Sprawdziliśmy. Rzeczywiście, w Wałbrzychu jest rozległa awaria. Według informacji od czytelników w części miasta nie działają sygnalizatory świetlne ani oświetlenie uliczne. Sprawy nie ułatwia bardzo gęsta mgła.

O trwających pracach informuje Tauron. Usuwanie skutków awarii rozpoczęło się jeszcze w nocy. Prądu nie ma, lub za chwilę nie będzie od Starego Zdroju, przez Nowe Miasto aż po Rusinową. Szykują się duże utrudnienia.

Według informacji ze strony Tauron’a energetycy od wczesnych godzin rannych pracują nad usunięciem awarii. Najszybciej prądu mogą doczekać się mieszkańcy Ruinowej – tam lampy mają zaświecić już o 9.30. Najdłużej utrudnienia potrwają na Starym Zdroju i Nowym Mieście. Do tych dzielnic, według informacji ze strony Taurona, prąd ma wrócić dopiero po godzinie 14. Jeśli zauważycie utrudnienia – informujcie nas o tym.

REKLAMA

screen tauron

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. ilustracyjna / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

 • Anonim pisze:

  Prądu nie było już o północy na starym Zdroju ale nigdzie nie można było się dodzwonić

 • Anonim pisze:

  Już jest po 14. I co? I nic się nie zmieniło.

 • Anonim pisze:

  Pani dyspozytor powiedziała że do jutra do 22 00 prąd powinien być,poczym życzyła miłego dnia. Masakra energetyczna jakaś albo wolny weekend w tauronie.

 • Zagorzanin pisze:

  Masakra, prądu nie ma trzeci dzień, gdzie są służby, Zagórze Śląskie

 • Zobacz także