Dodano: 19 września 2022 14:45

Wałbrzych. Filmowcy wyczyścili Mauzoleum na Nowym Mieście. Wandale szybko ponownie zdewastowali obiekt

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W Wałbrzychu trwają zdjęcia do produkcji „Strange Angels”. Filmowcy, jako plan zdjęciowy, wykorzystali między innymi Mauzoleum na Nowym Mieście. Obiekt został na potrzeby produkcji nieco „odświeżony”. Wypiaskowane, czyste mury dość szybko ponownie pokryły jednak wulgarne napisy.

„Strange Angels” to nowa produkcja Canal + ORYGINAL. Jak czytamy w materiałach prasowych, to zaskakujące i świeże połączenie kryminału z thrillerem, i wątkami supernatural.

Na planie serialu goszczą między innymi Dawid Ogrodnik, Edyta Olszówka, Piotr Żurawski, Robert Gonera czy Olaf Lubaszenko. Reżyserem serialu jest Mariusz Palej.

REKLAMA

Zdjęcia do produkcji powstają między innymi w Wałbrzychu. Filmowcy gościli w Zamku Książ, na wałbrzyskim Rynku czy w okolicach wspomnianego Mauzoleum na Nowym Mieście.

Grupa pięciorga maluchów zostaje uprowadzona z przedszkola. W tym czasie geolożka Lena (Karolina Kominek) wraz z ekipą współpracowników szykuje się do wyprawy naukowej na Antarktydę. Kiedy okazuje się, że podejrzaną o porwanie jest Ada (Alicja Wieniawa-Narkiewicz) – nastoletnia córka Leny, matka odkłada plany zawodowe i wraca do rodzinnego Wałbrzycha, aby odnaleźć córkę, z którą utraciła kontakt wiele lat temu – informuje Canal + w materiale prasowym.

Poszukiwane dzieci mają wnikać w wałbrzyskie podziemia. Historia przenosi się do nieodkrytych szybów i tuneli, które są areną niezwykłych zdarzeń.

 – Główna bohaterka spotyka na swojej drodze lokalną policję, biedaszybników, nastolatków skrywających tajemnicę i filantropkę o wątpliwych pobudkach. Zawikłane relacje między mieszkańcami prowadzą ją do odkrycia wielopiętrowej zagadki sięgającej czasów II Wojny Światowej – czytamy w materiałach dotyczących produkcji.

Zdjęcia do serialu powstawały między innymi na terenie wałbrzyskiego Mauzoleum na Nowym Mieście. Filmowcy na potrzeby produkcji oczyścili obiekt ze szpecących zabytków. Jego mury zostały wypiaskowane. Niestety, Mauzoleum pozbawione niewybrednych napisów to już historia. Na obiekcie w ciągu zaledwie kilku dni ponownie pojawiły się wulgarne napisy i rysunki.

Zawiadomienia na policję w sprawie ponownego aktu wandalizmu nikt nie złożył.

Premierę serialu zaplanowano w przyszłym roku.

Zdewastowane Mauzoleum w Wałbrzychu. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Zdewastowane Mauzoleum w Wałbrzychu. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Zdewastowane Mauzoleum w Wałbrzychu. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Olek pisze:

  Patologia nowego miasta tylko kominiarki i pała i wpiernicz

 • Jah pisze:

  Jak być zj…em to już na całego. Filmowcy wyczycili żeby patola mogła zniszczyć. Złapać takich durni dać szczoteczkę do zębów i heja. Wiem że obiekt ma swoja historie (te która każdy chciałby zapomnieć) ale pod względem architektury jak dla mnie był piękny.

 • Jah pisze:

  Jak być zj…em to już na całego. Filmowcy wyczycili żeby idioci mogli zniszczyć. Złapać takich durni dać szczoteczkę do zębów i heja. Wiem że obiekt ma swoja historie (te która każdy chciałby zapomnieć) ale pod względem architektury jak dla mnie był piękny.

 • Laśnik pisze:

  A jakiś pewnie ;kibol; swoje nazwisko napisał z błędem;kto go tak nauczył?

 • zniesmaczona pisze:

  wandalizm w czystej postaci… ale co się dziwić przecież to Wałbrzych… już nie wspominając, że w tym kraju edukacja totalnie kuleje i nawet wulgaryzmy wypisuje się z błędem…

 • Wałbrzyszanin pisze:

  Wałbrzych i wszystko jasne, elektorat zawsze platformerski

 • Nie mam linku pisze:

  Najgorsze miasto w Polsce. Co się dziwić w urzędach pracują same klany rodzinne. A niszczenie wszystkiego to jest z pokolenia na pokolenie. Co ta młodzież ma robić żadnych dyskotek innych kulturalnych obiektów które by dla nich funkcjonowały po godz 18 nie ma oprócz Galerii va Sabięcinie Po godz 16 umarłe miasto

 • Zobacz także