Wałbrzych dofinansowuje kolejną komercyjną imprezę. Galę sztuk walki w Aqua-Zdroju

1 grudnia 2023 13:11. Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kwotą dziesięciu tysięcy złotych wsparło miasto organizatorów Gali Sztuk Walki: Contender Fight Night 9, która ma się odbyć w wałbrzyskim Aqua-Zdroju. Gala mieszanych sztuk walki odbędzie się 8 grudnia i ma być transmitowana przez telewizję Polsat.

Jak informuje Polsat Sport w Wałbrzychu dojdzie do kilku ciekawie zapowiadających się walk, a walką wieczoru będzie pojedynek Dawida Romańskiego z Michałem Oleksym. Ceny biletów na to wydarzenie zaczynają się od 90 złotych. Najdroższe kosztują 300 złotych.

Przyznaję środki finansowe w wysokości 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) zaplanowane w budżecie miasta Wałbrzycha na 2023 rok w dziale 926 – Kultura Fizyczna, rozdziale 92605 – zadania w zakresie kultury fizycznej, §2360 – dotacje celowe z budżetu jednostki samorządu terytorialnego udzielone w trybie art. 221 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. 2023 poz. 1270 ze zm.) na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji organizacjom prowadzącym działalność pożytku publicznego – KS Contender Kamienna Góra z siedzibą przy ul. Jeleniogórskiej 30A, 58-400 Kamienna Góra, na zadanie z zakresu kultury fizycznej pn: „Organizacja Gali Sztuki Walki: Contender Fight Night 9” – czytamy w zarządzeniu wydanym przez prezydenta Wałbrzycha.

REKLAMA

Przypomnijmy, w ostatnich tygodniach sporo kontrowersji wzbudziło wsparcie innego wydarzenia, organizowanego w Wałbrzychu. Miasto przeznaczyło kwotę 50 tysięcy złotych na sfinansowanie części wydarzeń w ramach Black Diamonds Festival. W ostatnich tygodniach okazało się, że jego organizatorzy, o czym interesowali sami zainteresowani, nie uregulowali części zobowiązań, między innymi wobec Starej Kopalni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 grudnia 2023 13:11
`