Wałbrzych. Co drugi kierowa jeździ zbyt szybko. Policja podsumowała weekendową akcję „Prędkość”

27 lutego 2023 14:17.

W ostatni weekend ferii policjanci z Wałbrzycha prowadzili w mieście i na drogach powiatu wałbrzyskiego akcję „Prędkość”. Przeprowadzono ponad 130 kontroli. Blisko 70 kierowców jechało zbyt szybko!

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami wypadków i kolizji, szczególnie w okresie zimowym, kiedy na drogach jest bardzo ślisko – przypomina wałbrzyska policja.

A w weekend warunki na drogach w Wałbrzychu i powiecie były bardzo trudne. Dodatkowo był to na Dolnym Śląsku ostatni tydzień ferii.

REKLAMA

W sobotę i niedzielę policjanci zorganizowali kolejną akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Brało w niej udział 38 policjantów, którzy dokonali w sumie 134 kontroli drogowych. Ujawniono 68 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców.

Przypominamy, że w przypadku rażącego złamania przepisów dotyczących przekroczenia dozwolonej przepisami prędkość, kierujący muszą się liczyć z mandatem karnym nawet 2,5 tysiąca złotych, a w przypadku tzw. recydywy 5 tysięcy złotych – przypomina policja.

Co ciekawe, przez dwa dni nikt nie przekroczył dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 kilometrów na godzinę. Tym samym nikt nie stracił z tego powodu prawa jazdy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 lutego 2023 14:17
`