Wałbrzych. Akcja policjantów jak z sensacyjnego filmu

12 maja 2023 10:01.

W mieszkaniu 30-letniego mężczyzny policjanci znaleźli ponad 3,5 kilograma amfetaminy. W akcji brali udział funkcjonariusze z Wałbrzych, Kamiennej Góry Polkowic oraz psy poszukujące narkotyków. Akcja w Wałbrzychu to podsumowanie działań policjantów z niemal całego regionu. 30-latek już od dłuższego czasu był w kręgu zainteresowanie mundurowych. Czekali jednak na moment, kiedy w mieszkaniu 30-letniego mężczyzny rzeczywiście znajdą się narkotyki:

To się udało i razem z policjantami z Polkowic, Kamiennej Góry, którzy dysponowali psami służbowymi do sprawdzania obecności narkotyków weszliśmy do mieszkania 30-latka, gdzie najpierw w jednym z pomieszczeń znaleźliśmy mniejsze ilości narkotyków, a następnie w użytkowanym przez niego pomieszczeniu gospodarczym zabezpieczyliśmy prawie 3,5 kilograma amfetaminy – tłumaczy Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.

Za posiadanie i handel znaczną ilością narkotyków młodemu mężczyźnie grozi nawet 10 lat pobawienia wolności. Ale to nie wszystko, Jeszcze tego samego dnia zatrzymano kolejnego 30-latka, uwikłanego w tę sprawę.

REKLAMA

Policjanci mieli podejrzenie, że posiada on narkotyki, przewożąc je w samochodzie. Podczas próby zatrzymania mężczyzna podjął ucieczkę. Już po kilku kilometrach na terenie Świebodzic został zatrzymany. Przy nim policjanci znaleźli narkotyki. Było ich mniej, bo 200 gramów amfetaminy. 

Jak powiedzieli mi policjanci tak duża ilość narkotyków mogłaby posłużyć do wypuszczenia na rynek ponad dwóch tysięcy porcji handlowych, wartych nawet 150 tysięcy tysięcy złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 maja 2023 10:01
`