Wałbrzych. 67-latek regularnie okradał sklepy. Na koncie ma szesnaście kradzieży

8 lutego 2024 11:11. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mężczyzna został dziś zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów. Z jednego z marketów w Śródmieściu próbował ukraść artykuły chemiczne. – Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie był to jednak pierwszy tego typu czyn zatrzymanego i w toku zebranego materiału dowodowego udowodnili mu popełnienie w ciągu ostatnich trzech miesięcy kolejnych szesnastu podobnych kradzieży w różnych placówkach handlowych tej samej firmy na terenie Wałbrzycha – informuje wałbrzyska policja.

Zgłoszenie o dzisiejszej kradzieży policja dostała przed ósmą. Mieszkaniec Podgórza zdjął z półek sklepu przy ulicy Moniuszki sporą liczbę opakowań kapsułek do prania o wartości około trzystu złotych. Później próbował wyjść ze sklepu bez płacenia. Został zatrzymany przez ochronę.

W trakcie wykonywanych dalszych czynności funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu dokonanie w okresie od 30 października zeszłego roku do teraz łącznie szesnastu innych podobnych kradzieży w różnych wałbrzyskich sklepach skąd skradzione zostały produkty chemiczne, alkoholowe oraz spożywcze. Łącznie straty oszacowane zostały przez przedstawicieli sklepów na kwotę ponad 1,9 tys. złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 lutego 2024 11:11
`