Wałbrzych. 65-latek drewnianym kijem pobił sąsiadkę. Mężczyzna trafił do aresztu

17 maja 2022 09:20.

Trzy najbliższe miesiące spędzi 65-latek, który w jednym z bloków przy ulicy Dmowskiego pobił drewnianym kijem 61-letnią sąsiadkę. Mężczyzna zaatakował kobietę w czasie kłótni na klatce schodowej. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w poprzedni czwartek po godzinie 16:00 otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z budynków przy ul. Dmowskiego w Wałbrzychu doszło do pobicia 61-letniej kobiety. Sprawca na półpiętrze klatki schodowej miał zaatakować seniorkę drewnianym kijem przypominającym ten bejsbolowy, uderzając prosto w głowę – informuje wałbrzyska policja.

Zaatakowana kobieta trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. 65-letni napastnik został zatrzymany. To sąsiad pobitej, który w momencie napaści znajdował się pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

Mężczyzna odpowie teraz za usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grożą mu co najmniej trzy lata więzienia. Decyzją sądu trzy najbliższe miesiące 65-latek spędzi w areszcie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 maja 2022 09:20
`