Wałbrzych. 62-latek dźgnięty ostrym narzędziem. Poszło o sprzątanie po psie

11 listopada 2023 12:35. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 32-latka, który w drugiej połowie września dźgnął na Białym Kamieniu ostrym narzędziem 62-letniego mężczyznę. Napastnik usłyszał już zarzut. – Do tej niebezpiecznej dla życia i zdrowia sytuacji doszło chwilę po tym, jak młodszy z mężczyzn zwrócił uwagę starszemu by ten sprzątał odchody po swoim psie – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Do groźnej sytuacji doszło 25 września po południu. Mężczyźni spotkali się na ulicy. Młodszy zwrócił uwagę starszemu, by ten sprzątał po swoim zwierzaku. Pomiędzy mężczyznami doszło do wymiany zdań, ale później każdy poszedł w swoją stronę.

Niestety chwilę później mężczyźni spotkali po raz drugi i wtedy ponownie doszło pomiędzy nimi do agresywnej wymiany zdań. Ostatecznie podczas kłótni 32-latek wyciągnął ostre narzędzie i dźgnął nim 62-latka, po czym uciekł – informuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Policjanci przygotowali rysopis napastnika i rozpoczęli jego poszukiwania. Udało się go zatrzymać w minionym tygodniu przy ulicy Bardowskiego w Wałbrzychu.

32-latek usłyszał zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Policja pod nadzorem prokuratury wciąż wyjaśnia wszystkie okoliczności tej sprawy. Napastnikowi grozi kara do pięciu lat więzienia. O jego losie zadecyduje sąd.

O sprawie pisaliśmy we wrześniu. Wówczas w internecie syn zaatakowanego mężczyzny szukał świadków zdarzenia.

Mój tata został pchnięty nożem w okolice serca – pisał wówczas jeden z mieszkańców.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 listopada 2023 12:35
`