Dodano: 28 grudnia 2022 17:16

Wałbrzych. 6 mln złotych dołoży miasto do utrzymania Aqua-Zdroju. Część pomieszczeń i tak nie jest ogrzewana. Bilety na basen zdrożeją?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Bez znaczącego wsparcia miasta, taki kompleks nie ma racji bytu – przyznał w czasie spotkania z dziennikarzami prezes Aqua-Zdroju. Choć obiekt ma przede wszystkim charakter komercyjny, oferuje usługi hotelowe, jest restauracja, są baseny, to miasto dołoży w tym roku do jego funkcjonowania około sześciu milionów złotych.

Spółka, której działalność skupia się na komercyjnych projektach, w teorii powinna się chociaż bilansować. Dziś nie jest to jednak możliwe. Władze miasta i spółki wskazują między innymi na wysokie ceny gazu czy energii. Prezes Aqua-Zdroju wylicza, że w ubiegłym roku za gaz zapłacono za cały rok pół miliona złotych. W tym roku ma być to kwota 2,5 mln złotych. Za prąd spółka zapłaciła w ubiegłym roku 600 tysięcy, w tym roku ma to być ponad milion złotych.

Konieczne są oszczędności. Ciepło w obiekcie dostosowywane jest do liczby osób znajdujących się w obiekcie. Wydzielone są także strefy w hotelu, gdzie jest wyższa temperatura. Chłodniej jest na korytarzach. W niektórych pomieszczeniach całkowicie wyłączono grzejniki.

REKLAMA

Prezydent Wałbrzycha zapewnia, że nikt kompleksu nie zamknie, a kierunek jego rozwoju jest dobry. Dziś nikt też nie myśli o podwyższaniu ceny biletów dla klientów indywidualnych. Nie ma jeszcze ostatecznych decyzji dla klientów zorganizowanych, tu mowa prawdopodobnie między innymi chociażby o szkółkach pływackich wynajmujących obiekt.

Co z klubami sportowymi? One też zapłacą więcej za wynajem obiektu? Jak zapewnia Waldemar Kujawa kluby nie muszą się obawiać podwyżek związanych z rosnącymi cenami gazu czy prądu. Zapłacą jednak więcej, bo wycofane zostaną upusty, które były wprowadzone dla klubów w okresie pandemii.

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • aquaholic pisze:

  2,5 za gaz, 1 za prąd. A 2,5 mln to na co? Wygenerowany zysk spółki?

 • Zespół AQZ pisze:

  Ogrzewanie wyłączono tylko w tych pomieszczeniach, z których nie korzystają klienci Aqua-Zdroju.
  Zespół AQZ

 • Pola pisze:

  Obniżyć pensję prezesowi,zawsze to parę zlociszy zaoszczędzimy

 • Michał pisze:

  Czy Aqua Zdrój jest spółką czy zakładem budżetowym, bo czegoś tu nie rozumiem. Gmina daje dotacje do spółki a jest to legalne?

 • Zobacz także