Dodano: 22 sierpnia 2022 14:08

Wałbrzych. 42-latek strzelił do przejeżdżającego ulicą Wrocławską auta! Mężczyzna był pijany

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do groźnej sytuacji doszło w sobotę na ulicy Wrocławskiej. To tu 42-latek strzelił z broni śrutowej do przejeżdżającego auta. Jak informuje policja, nikomu nic się nie stało. Strzelec został zatrzymany. Był pijany. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

 – Do zdarzenia doszło 20 sierpnia około godz. 17.00 w na ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu powiadomiony został, przez mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, że do jego pojazdu ktoś strzelał, prawdopodobnie z wiatrówki. Pojazdem poruszał się tylko kierujący i nie odniósł on żadnych większych obrażeń. Uszkodzeniu ulegała lewa przednia szyba – informuje policja.

Na miejsce wysłano patrol policji. Poszkodowany wskazał kierunek, z którego mógł paść strzał. W jednym z budynków, w piwnicy, mundurowi zatrzymali 42-latka. Mieszkaniec Wałbrzycha początkowo wszystkiemu zaprzeczał, został jednak rozpoznany przez pokrzywdzonego, a w jego mieszkaniu znaleziono broń śrutową z podpiętym magazynkiem, w którym znajdowało się dziesięć sztuk metalowych kulek.

REKLAMA

42-latek tłumaczył się, że była to „głupia zabawa”, a jego celem były banery reklamowe znajdujące się na przeciwko budynku. Policjanci zabezpieczyli broń, z której strzelał do pojazdu, narażając tym samym na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia kierującego – informuje policja.

Po sprawdzeniu trzeźwości mężczyzny okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 42-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia.

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Wit pisze:

    Kolejny idiota

  • Zobacz także