Dodano: 8 października 2022 10:11

Wałbrzych. 17-latek był dwanaście razy złapany za jazdę bez prawa jazdy. Teraz może mieć dożywotni zakaz kierowania

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ma dopiero 17 lat, a już sporą policyjną kartotekę – tak policja pisze o młodym mieszkańcu Wałbrzycha, który już dwanaście razy został zatrzymany za jazdę bez prawa jazdy. Dodatkowo nastolatek był poszukiwany, bo powinien znajdować się w młodzieżowym ośrodku wychowawczym za popełnienie, jeszcze jako nieletni, oszustwa internetowego.

Nie ma taryfy ulgowej dla przestępców drogowych. Przekonał się o tym 17-latek, którego z sądowym zakazem kierowania pojazdami trzeci raz w ostatnim czasie zatrzymali policyjni wywiadowcy. Mundurowi ustalili jednak, że nastolatek łącznie już dwunastokrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat był zatrzymywany za jazdę bez uprawnień – informuje policja.

Do tej pory młody wałbrzyszanin był zatrzymywany w sytuacji, gdy był nieletni i nie odpowiadał za przestępstwa. Teraz za jazdę na tak zwanym zakazie grozi mu kaara pozbawienia wolności do 5 lat oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

REKLAMA

Okazało się także, że 17-latek był poszukiwany, bo powinien być w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym za oszustwo. Rok temu na jednym z portali aukcyjnych wystawił felgi samochodowe i wyłudził w czasie transakcji 560 złotych.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca czynu zabronionego, mający ukończone 17 lat, może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem” – przypominają mundurowi.

Wałbrzych. 17-latek był dwanaście razy złapany za jazdę bez prawa jazdy. Teraz może mieć dożywotni zakaz kierowania fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Gość pisze:

  Ciekawe czy mamusia wiedziała co się z dzieckiem dzieje ;)

 • kierowca pisze:

  „nie ma taryfy ulgowej” mówi policja – 17 razy złapany …. dalej jeździ i jeździć będzie. Polskie patoprawo i patosędziowie. Co chłopak ma się martwić, w końcu Najsztub zabił (zmarła na drugi dzień) staruszkę na przejściu dla pieszych, bez prawa jazdy i bez badania technicznego i chodzi na wolności.

 • Kar pisze:

  Jeżeli po zdjęciu dobrze rozpoznaje…to wiedziała ;)

 • lewy pisze:

  No to macie się czym chwalić

 • Wałbrzyszanin pisze:

  Mama wiedziała. Pomagała ukrywać się syneczkowi. Trzymam kciuki za jego młodsze rodzeństwo i jego dziecko żeby wyrwało się z tego środowiska.

 • Szymek pisze:

  To był chyba strajk przeciwko prawu jazdy od 18 lat

 • Zobacz także