Wałbrzych. -16 w nocy. Najniższe temperatury od 5 lat

9 stycznia 2024 10:26. Komin wałbrzyskiego PEC. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W Wałbrzychu, podobnie jak w innych miastach regionu, temperatura za oknem sięga niemal -16 stopni. Meteorolodzy mówią wprost: to najchłodniejsze dni od 5 lat. Takie dane przytacza Krzysztof Michałek, który w Wałbrzychu prowadzi portal Pogodny Wałbrzych.  Powołując się na dane historyczne twierdzi, że -16 stopni, jakie zanotowaliśmy w Wałbrzychu w nocy z poniedziałku na wtorek to najniższe wartości od lat,  będzie jeszcze chłodniej:

– Ten wyż zaczyna tutaj bardzo mocno operować w regionie, zaczyna się rozpogadzać, będziemy mieli za chwilę bezchmurne niebo w nocy i w dzień i doświadczymy wartości zbliżających się do -20 stopni. Bądźmy więc przygotowani, że przed nami najchłodniejsze noce, chociaż w zasadzie dni również, w ostatnich pięciu latach. Bo jestem o tym święcie przekonany, że ta najniższa temperatura padnie już w ciągu kilkunastu najbliższych godzin – to właśnie Krzysztof Michałek z portalu pogodny Wałbrzych.

Dobrą informacją jest to, że według prognoz długoterminowych jest wielce prawdopodobne, że właśnie przechodzimy zimowe przesilenie i tak siarczyste mrozy już nas nie dotkną.

REKLAMA

– Być może to jest ten moment, Dotychczas poza akcentem śniegowym w grudniu byla to temperatura w okolicach zera, Prognozy długoterminowe mówią o rychłym zakonczeniu tych mrozów siarczystych, a następnie powrót do tej temperatury w okolicach zera. czy to więc taki ostatni akcent zimowy, który będziemy wspominali za kilka tygodni? Całkiem możliwe, że to tak właśnie będzie wyglądało. – dodaje Krzysztof Michałek

Co ważne, ukształtowanie terenu pogórza Sudeckiego i układy baryczne sprawią, że paradoksalnie, w miejscach niżej położonych, w dolinach temperatura będzie sporo niższa niż wysoko w górach.

Komin PEC w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Źródło: Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 stycznia 2024 10:26
`