Wałbrzych. 16-latek napadł 22-latkę na Podzamczu. Poddusił ją i uderzył w głowę

30 lipca 2022 11:26.

Młodego mieszkańca, który miał kilka dni temu napaść na 22-latkę z Wałbrzycha zatrzymała policja. Do całej sytuacji doszło na jednym z przystanku na Podzamczu. 16-latek najpierw zaatakował kobietę, a później zażądał od niej pieniędzy i papierosów.

 – Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po godzinie 22:00 na jednym z przystanków na Podzamczu. Nastolatek zaatakował 22-latkę – poddusił ją rękoma i uderzył w głowę – a następnie zabrał jej pieniądze w kwocie blisko 30 złotych oraz paczkę papierosów. Ostatecznie wsiadł do nadjeżdżającego autobusu i odjechał. Młodej wałbrzyszance na szczęście nic poważnego się nie stało – informuje wałbrzyska policja.

16-latek odjechał z miejsca zdarzenia, szybko wpadł jednak w ręce policjantów. Został zatrzymany następnego dnia rano w jednym z mieszkań przy ulicy Fortecznej w Wałbrzychu.

REKLAMA

Jak informuje policja, nastolatek w czasie napadu na kobietę był na obowiązującej do końca wakacji przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Młody mieszkaniec naszego miasta trafił ostatecznie w ręce mundurowych i odpowie teraz za popełnienie czynu karalnego. Decyzją sądu rodzinnego został doprowadzony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Grozi mu zamknięty zakład poprawczy – informuje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 lipca 2022 11:26
`