Wałbrzych. 14-latek pobił 19-latka, bo ten brzydko odezwał się do jego dziewczyny

27 lipca 2022 11:55. fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Policja w Wałbrzychu zatrzymała 14-latka, który pobił i okradł 19-latka. Ten podpadł młodszemu napastnikowi, bo „brzydko” odezwał się do jego dziewczyny. Losem 14-latka zajmie się sąd rodzinny.

W minioną niedzielę około godziny 18:30 wałbrzyscy policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na ulicy 1-go Maja w Wałbrzychu. Funkcjonariusze od razu udali się na miejsce, aby jak najszybciej podjąć czynności zmierzające do zatrzymania sprawców. Po krótkiej rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że w zdarzeniu brała udział jeden osoba, która uderzała go rękoma i kopała nogami po całym ciele. W rezultacie sprawca zabrał młodemu wałbrzyszaninowi torebkę typu nerka, w której znajdował się telefon komórkowy. Agresywny nastolatek ostatecznie uciekł – informuje policja.

Mundurowi zabezpieczyli nagrania ze znajdującego się w okolicy monitoringu i na ich podstawie wytypowali 14-latka odpowiedzialnego za napaść. Młody mieszkaniec Wałbrzycha trafił do policyjnej izby dziecka.

REKLAMA

Policjanci ustali, że nieletni sprawca zaatakował 19-latka dlatego, że ten wcześniej w wulgarny sposób odezwał się do jego dziewczyny. Pokrzywdzony dzień po zdarzeniu odzyskał swoje rzeczy – informuje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 lipca 2022 11:55
`