W Wałbrzychu może powstać filia wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsi studenci jeszcze w tym roku?

8 czerwca 2023 11:23.

Filia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu miałaby powstać w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi studenci przyjęci zostaliby już w październiku tego roku.

Rozmowy przedstawicieli wrocławskiej uczelni z uczelnią w Wałbrzychu trwają. Jak informuje Radio Wrocław, w najbliższym czasie ma być podpisany list intencyjny w tej sprawie, a w planach jest przyjęcie w tym roku pierwszych pięćdziesięciu studentów.

Pod koniec maja władze wrocławskiej uczelni miały spotkać się w tej sprawie z samorządowcami z regionu wałbrzyskiego i świdnickiego.

REKLAMA

Gmina Dobromierz informuje o tym, że list intencyjny w tej sprawie podpisał między innymi wójt gminy, Jerzy Ulbin.

Jednostki samorządowe wyraziły poparcie dla utworzenia filii i kształcenia kadr medycznych w Wałbrzychu, ponieważ działania te wpisują się w politykę rozwojową regionu, a także w politykę rozwojową instytucji w szczególności w zakresie zabezpieczenia opieki zdrowotnej dla mieszkańców regionu. Planuje się nawiązanie współpracy partnerskiej w zakresie działalności dydaktycznej i rozwojowej oraz działalności naukowej i realizacji wspólnych projektów w zakresie związanym z funkcjonowaniem przyszłej Filii Uczelni w Wałbrzychu, a także konsultowanie programu i koncepcji kształcenia na kierunku lekarskim celem ich doskonalenia i uwzględnienia w ramach potrzeb społeczno-gospodarczych regionu – czytamy w komunikacie na stronie gminy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 czerwca 2023 11:23
`