W Szczawnie-Zdroju do przedszkola łatwiej ze szczepieniami

25 października 2019 09:36. Przewodniczący rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju Michał Broda. Fot. użyczona / Michał Broda

Tematy: 


Obowiązkowe szczepienie dzieci dodatkowym kryterium przyjęcia do przedszkola w Szczawnie-Zdroju – tak zadecydowali radni miejsce i na ostatniej sesji rady podjęli stosowną uchwałę.

Radni ze Szczawna zdroju postanowili udowodnić, że nie wielkość gminy, a świadomość społeczna mają znaczenie i podjętą uchwałą wprowadzili obowiązkowe szczepienie dziecka jako dodatkowy, szósty punkt na liście kryteriów przyjęcia do jedynego w mieście, publicznego przedszkola.

– Do tej pory kryteria przyjęcia do przedszkoli to były kryteria, np.: czy rodzice pracują, czy dziecko korzystało pełne 8 godzin z opieki w przedszkolu, albo czy rodzina pobiera zasiłek z Ośrodka Pomocy Społecznej. Do tego dołożyliśmy kryterium dotyczące szczepień. szczepień obowiązkowych, państwowych, darmowych szczepień. – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Michał Broda, przewodniczący Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju.

REKLAMA

Broda podkreśla: Nasza uchwała nie nakłada  obowiązku – szczepienia są jednym z 6 punktów – ale właśnie tego jednego punktu może zabraknąć podczas rekrutacji.

– Każde z tych kryteriów, o których mówiłem waży 1 punkt, i czasem właśnie ten jeden punkt może zadecydować o tym, czy dziecko dostanie się do przedszkola czy nie.  

Jedna z Radnych, Agnieszka Pisarska w rozmowie z Dziennikiem powiedziała, że decyzja to pokłosie podobnej uchwały podjętej przez sąsiedni Wałbrzych. To nie wielkość giny ma znaczenie, a intencje, dodała:

– Jako rada miejska przyjęliśmy tę uchwałę, żeby bardziej zachęcać ludzi do tego, żeby szczepili dzieci. Pokazujemy innym miastom, że robimy ten krok, nie boimy się tego, nie boimy się mówić tego, że szczepienia są bardzo ważne, i myślę, że inne gminy też wezmą z nas przykład. – mówi Agnieszka Pisarska

Uchwała zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 października 2019 09:36
`