W regionie alerty pogodowe. Za nami upalna sobota

8 lipca 2023 18:16. Szczawno-Zdrój. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Do jutrzejszego wieczora w większości powiatów Dolnego Śląska obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami. Długoterminowe prognozy synoptyków IMGW mówią o tym, że wysokie temperatury utrzymają się także na początku tygodnia. Pojawią się jednak burze.

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 16°C – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje między innymi w powiatach świdnickim, dzierżoniowskim, jaworskim czy wrocławskim. Ogólnie rzecz biorąc, ostrzeżeniem objęta jest północ województwa dolnośląskiego.

REKLAMA

W tej chwili nie ma ostrzeżeń dla Wałbrzycha czy powiatu wałbrzyskiego. Nie oznacza to jednak, że tu temperatury są niższe. Jak informuje serwis Pogodny Wałbrzych, sobota będzie bez wątpienia najcieplejszym dniem lipca i prawdopodobnie jednym z najcieplejszych dni w tym roku do tej pory.

Upały mają się utrzymać także na początku tygodnia. Mogą pojawić się także burze, które miejscami mogą mieć gwałtowny przebieg.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 lipca 2023 18:16
`