Dodano: 11 lutego 2023 10:59

W lecie na basen? Jasne, do Jedliny-Zdroju! Wyłoniono wykonawcę I etapu parku letniego parku wodnego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W leżącej po sąsiedzku z Wałbrzychem Jedlinie-Zdroju już właściwie na dniach rozpocznie się budowa letniego parku rozrywek wodnych. Umowa na te prace została podpisana. Jak będzie wyglądał park – o to w Jedlinie pytał nasz reporter.

Jak mówi burmistrz miasteczka Leszek Orpel na przestrzeni kilku tysięcy metrów kwadratowych, w granicach leżącego przy głównej drodze, łączącej Wałbrzych z Kłodzkiem kompleksu Active Jedlina, powstanie letni park wodny, czyli coś pomiędzy odkrytą pływalnią a miejscem wypoczynku dla dorosłych i zabaw dla dzieci.

W pierwszym etapie powstanie jedna taka niecka wodna, o średnicy kilkunastu metrów, w której będą zlokalizowane atrakcje wodne, przeróżne natryski, tak, jak to jest w parkach wodnych – wyjaśnia burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel.

REKLAMA

A oprócz tego mini tężnia, pomieszczenie socjalno-techniczne i ścieżki wokół parku – mówi burmistrz Leszek Orpel, zaznaczając, że to dopiero pierwszy etap inwestycji. Kolejne mają być realizowane, jeżeli uda się na nie pozyskać nowe pieniądze:

To są między innymi kolejne niecki wodne, żeby tę przestrzeń jeszcze poszerzyć. Mamy także projekt na otwarty, mały basen i boiska do siatkówki plażowej — dodaje Leszek Orpel.

Park wodny, który tej pierwszej odsłonie czynny ma być już w wakacje 2024 roku, będzie mógł funkcjonować od czerwca do września. Za pierwszy etap gmina zapłaci około 14 milionów złotych.

Fot. źródło: UM Jedlina-Zdrój

Fot. źródło: UM Jedlina-Zdrój

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Anonim pisze:

  Pozazdrościć

 • wal pisze:

  W Wałbrzychu też można wykąpać się latem – np. na Podzamczu w fontannie lub w Szczawniku zarybionym pstrągami

 • Ojciec imperator pisze:

  To jest basen ? , Mydło można wziąć ? Topienie kasy w jakieś gówno

 • Michał pisze:

  Orpel wie jak robić kasę.

 • Zobacz także