Uwaga mieszkańcy Wałbrzycha: warunki pogodowe w nadchodzący weekend mogą was zaskoczyć

24 listopada 2023 07:30.

W nadchodzący weekend mieszkańcy Wałbrzycha mogą spodziewać się zmiennych warunków pogodowych, z niewielkimi wahaniem temperatur i możliwością opadów deszczu. Początek weekendu, piątek, przyniesie temperatury w okolicach 2°C w ciągu dnia, obniżające się do -2°C w nocy. Chłód będzie wzmacniany przez zachodni wiatr o prędkości do 28 km/h, co może spowodować odczucie temperatury na poziomie -4°C. Opady deszczu są możliwe, z prawdopodobieństwem wynoszącym 49%. Indeks promieniowania UV utrzymuje się na bezpiecznym poziomie 0, eliminując ryzyko dla zdrowia.

Sobota zapowiada się chłodniej, z temperaturą w ciągu dnia oscylującą wokół -0°C i spadającą nocą do -3°C. Podobnie jak w piątek, szanse na deszcz wynoszą 49%. Wiatr północno-zachodni może osiągnąć prędkość do 36 km/h, co spowoduje znaczne odczucie zimna, nawet do -8°C. Indeks UV pozostaje na poziomie 0, co jest korzystne dla zdrowia.

Niedziela przyniesie dalsze ochłodzenie, z temperaturą dochodzącą do -2°C w ciągu dnia i spadającą do -5°C w nocy. Opady deszczu są nieco mniej prawdopodobne niż w poprzednie dni, z szansą wynoszącą 44%. Wiatr północno-zachodni utrzyma swoją siłę, osiągając prędkości do 37 km/h. Wzrasta nieco indeks UV, osiągając wartość 1, co jednak nadal pozostaje w bezpiecznej strefie.

REKLAMA

Mieszkańcy Wałbrzycha powinni być przygotowani na chłodny weekend, ze względu na możliwe opady deszczu i silny wiatr. Choć indeks UV pozostaje niski, zaleca się ostrożność i monitorowanie aktualizacji pogodowych, gdyż warunki mogą ulec zmianie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 listopada 2023 07:30
`