Dodano: 1 lutego 2023 09:17

Uwaga kierowcy, bardzo ślisko na drogach! Nie wiadomo, kto od dziś jest odpowiedzialny za zimowe utrzymanie ulic

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Uwaga kierowcy. Od rana bardzo śliska nawierzchnia. Pomimo temperatury lekko przekraczającej zero stopni Celsjusza na drogach w wielu miejscach zalega cienka warstwa lodu. Problem dotyczy szczególnie osiedlowych uliczek, gdzie nie zajeżdżają piaskarki. Szczególnie niebezpiecznie jest w miejscach o dużym nachyleniu. Jeden z naszych czytelników informuje o rozbitym samochodzie na ulicy Hirszfelda, który, według relacji czytelnika, po prostu prześlizgnął się przez skrzyżowanie przy szkole i przedszkolu, uderzając w barierki. Tam służby miały prosić o interwencję piaskarki — do tej pory na próżno.

Trudne warunki mogą utrzymać się aż do wczesnych godzin przedpołudniowych. Zmarznięty asfalt, duża wilgotność i brak słońca to doskonałe warunki do utworzenia się gołoledzi. Niestety ani Urząd Miasta, ani ZDKiUM nie informują, kto od 1 lutego, czyli od dziś, odpowiedzialny jest za odśnieżanie miasta oraz w jakim zakresie będzie to robił.

Z naszych ustaleń wynika, że umowa z dotychczasowym operatorem wyczerpała założony limit kwotowy przed ostatnimi intensywnymi opadami śniegu. Pula została powiększona o dziewięćset tysięcy złotych. Na nasze pytania dotyczące szczegółów umowy oraz tego, czy będzie ona obejmowała okres po 1 lutego Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta nie odpowiedział, a Alba zasłoniła się klauzulą poufności, jaka miała być zawarta w umowie.

REKLAMA

Fot. użyczone / czytelnik

Fot. użyczone / czytelnik

Fot. użyczone / czytelnik

Fot. użyczone / czytelnik

Fot. użyczone / czytelnik

Fot. użyczone / czytelnik

Fot. użyczone / czytelnik

Postaw nam kawę na buycoffee.to

  • Janek pisze:

    Pamiętajcie, że m.in. pieniądze na odśnieżanie dróg ukradł wam rząd obniżając PIT – bo zabrał przecież nie sobie, a część przypadającą samorządom. Polski Ład w praktyce.

  • Wałbrzyszanin pisze:

    Tak będziemy pamiętać przy wyborach do radnych i do Prezydenta miasta Wałbrzych

  • Michał pisze:

    Za odśnieżanie przecież odpowiada Prezydent przecież to jego miasto i jego obowiazki.

  • Zobacz także