Utrudnienia na kolei. Uszkodzona trakcja w okolicy Szklarskiej Poręby

24 stycznia 2024 08:19. Prace przy naprawie kolejowej trakcji elektrycznej. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

O przerwie w ruchu na odcinku z Piechowic do stacji Szklarska Poręba Górna informują Koleje Dolnośląskie. Na sieć trakcyjną spadło tam drzewo. W regionie od rana pojawiają się silne podmuchy wiatru, które z zapowiedziami synoptyków będą towarzyszyć nam do jutra.

Za pociąg 69263 Wrocław Gł. 04:54 – Szklarska P. G. 08:00 na odcinku Jelenia G. – Szklarska Poręba G. zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Za utrudnienia przepraszamy – informuję Koleje Dolnośląskie.

W całym województwie obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Momentami podmuchy mogą osiągać nawet 100 kilometrów na godzinę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zabezpieczenie rzeczy, które może porwać wiatr. O silnych podmuchach w górach informuje o poranku Karkonoski Park Narodowy.

REKLAMA

Wiatr do 108 km/h i porywy wiatru do 137 km/h są notowane na Śnieżce. Wieje wszędzie mocno, na Szrenicy 90 km/h  i ma nadal wiać. Po południu na Śnieżce nawet do 170-180 km/h. Wiatr może przewracać drzewa i ludzi, miotać przedmiotami, drobinami lodu. Prosimy o ostrożność – informuje KPN.

Jeżeli jesteście świadkami utrudnień wynikających z panujących warunków i chcecie ostrzec innych, dajcie nam znać. Mail redakcja@dziennik.walbrzych.pl jest do Waszej dyspozycji. Na sygnały czekamy także na messangerze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 stycznia 2024 08:19
`